Zniszczył koluszkowską kapliczkę

14 kwietnia po godz. 16.00 została zniszczona kapliczka kolejarska, która stoi przy Parku Miejskim w Koluszkach. Jeden z mieszkańców naszego miasta uszkodził figurkę Matki Bożej, odrywając postaci dwie dłonie. Sprawca został już odnaleziony przez policję. Obecnie przed kapliczką zbierają się mieszkańcy i księża, odmawiając różaniec ku czci Matki Bożej, oraz wyjednując przebaczenie dla sprawcy wandalizmu. W maju przed kapliczką najprawdopodobniej odbędzie się nabożeństwo majowe.

16 kwietnia do kryminalnych z KPP Łódź-Wschód wpłynęła informacja, iż dwa dni wcześniej w godzinach popołudniowych mężczyzna w wieku około 30 lat wszedł na ołtarz kapliczki przy ulicy Ludowej w Koluszkach i wyrywał ceramiczne odlewy dłoni figury Matki Boskiej. Wartość strat powstałych w wyniku działania sprawcy została oszacowana na kwotę 8 tyś. złotych. Policjanci szybko przystąpili do zbierania materiału dowodowego i ustalania świadków tego zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia na sprawcę wytypowano 29-letniego mieszkańca Koluszek. Funkcjonariusze ustalili, iż ten sam mężczyzna w innej części Koluszek uszkodził przyblokową ławkę oraz drzwi do wielorodzinnego budynku. Tym razem straty oszacowano na 800 zł. Mężczyznę policja zatrzymała na terenie miasta. Według funkcjonariuszy, 29-latek nie krył swojego zdziwienia. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli elementy uszkodzonej figury. Nic nie wskazuje jednak na to, że zniszczenie kapliczki było nastawione na celowe i świadome znieważenie miejsca kultu. Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności, bowiem czynów tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w 2014 r. powyższa kapliczka została zmiażdżona przez oderwany fragment lipy, który odłamał się od drzewa pod wpływem porywistego wiatru. Zabytkowa figurka została całkowicie zmiażdżona. W jej miejsce władze miasta zakupiły wierną kopię rozbitej rzeźby.

image_pdfimage_print