Zmodernizują salę widowiskową przy Urzędzie

W najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony przetarg na modernizację dużej sali Urzędu Miejskiego w Koluszkach, w której obecnie odbywają się sesje Rady Miejskiej. Pomieszczenie zostanie przebudowane na salę widowiskową. Tego rodzaju inwestycja jest wręcz niezbędna dla naszej gminy, ponieważ obecnie nie dysponujemy odpowiednim obiektem do przeprowadzania większych imprez miejskich. W sali kinowej mieści się za mało miejsc, w dodatku jedynie stacjonarnych, a hala sportowa zniechęca złą akustyką.

Modernizacja sali przy Urzędzie potrwa 3 lata. Po przebudowie będzie w stanie pomieścić ok. 300 osób. Powstanie zaplecze sanitarne i miejsce pod catering. Pojawi się także sporo nowych pomieszczeń biurowych i mniejszych sal. Do tego celu wykorzystany zostanie m.in. stary łącznik, w którym kiedyś znajdowała się przychodnia. Z kolei piwnice sali zostaną przerobione na urzędowe archiwa.

Projekt modernizacji jest już gotowy. Inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy na termomodernizację zasobu komunalnego oraz ze środków własnych gminy. Koszt zadania to ponad 5 mln zł.

image_pdfimage_print