Zmiany na stanowisku dyrektora biblioteki w Koluszkach

Z końcem lutego doszło do zmiany w „kierownictwie” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach. Na emeryturę przeszła dyrektor powyższej placówki, Danuta Ewa Oleksiak, która przez ostatnie lata wprowadziła mnóstwo świeżości w działania biblioteki. Pani Ewa jest m.in. pomysłodawcą bardzo popularnych i lubianych w naszym mieście „Podwieczorków z …”, organizowanych właśnie przez koluszkowską bibliotekę. Przez „Podwieczorki” przewinęły się dziesiątki artystów z najwyższej krajowej półki, dzięki czemu Koluszki mocno rozsmakowały w kontaktach z „gwiazdami”. Ogromną zasługą Pani Ewy jest nawiązanie efektywnej współpracy z prowadzącym Leszkiem Bonarem, który dzięki swoim znajomościom sprowadzał do Koluszek naprawdę wielkie nazwiska.

Prowadzenie biblioteki to jednak tylko jeden z etapów długiej pracy pani Ewy Oleksiak dla naszego miasta. Przez wiele lat była ona bowiem kierownikiem referatu oświaty i edukacji w Urzędzie Miejskim w Koluszkach, i wieloletnim redaktorem gazety „Tydzień w Koluszkach”. Do naszej gazety pani Ewa trafiła z brzezińskiego BIS kilkanaście lat temu, i do jej zadań należało m.in. wyprowadzenie koluszkowskiej gazety z dramatycznej zapaści czytelniczej, kiedy to gazeta sprzedawała się w nakładzie kilkuset egzemplarzy. Zadanie zakończyło się sukcesem. Pani Ewo, życzymy wszystkiego najlepszego i dziękujemy za owocną współpracę.

Obecnie funkcję dyrektora w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach objął Jarosław Woźniak, bardzo dobrze znany koluszkowskim mieszkańcom, m.in. z czasów gdy sprawował funkcję dyrektora w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach.

image_pdfimage_print