Zmiana wyglądu dróg przy „sobotnim rynku”

Na drogach przy tzw. sobotnim rynku w Koluszkach trwają zaawansowane prace budowlane. Łącznie na tym terenie przebudowywane są aż cztery ulice: Mickiewicza, Śląska, Pomorska i Hallera. Wartość inwestycji to 4 mln zł. Prace zaplanowano do połowy 2022 r., ale przy tak szybkim tempie jakie obserwujemy, istnieje szansa że inwestycja zostanie ukończona do końca 2021 r.

Przypomnijmy, że oprócz nowej nawierzchni dodatkowo w ul. Mickiewicza (odcinek od Wigury do Żeromskiego) i Hallera pojawi się kanalizacja deszczowa i nowy wodociąg. Z tej też przyczyny w trakcie obecnych prac występują przerwy w dostawie wody.

Po zakończeniu należy się również spodziewać zmiany wyglądu dróg. Wokół rynku pojawią się zatoki parkingowe. Zostaną one zlokalizowane także przy zmodernizowanych budynkach KPGK i ZUK.

Z kolei na ul. Mickiewicza na wysokości nowego żłobka i przedszkola (dawne gimnazjum) powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Dodatkowo zostaną one podświetlone, by zapewnić jak największą ochronę dla rodziców i dzieci zmierzających do placówki oświatowej.

image_pdfimage_print