Złote Gody – matura 1968 w Liceum Ogólnokształcącym w Koluszkach

Tak jak zaplanowaliśmy, nasze spotkanie odbyło się 14 września 2018r. Teraz przyszedł czas na podsumowanie i refleksje. Przede wszystkim po 50 latach „odwiedziliśmy nasze wspomnienia” i przywołaliśmy czas. Ileż było radości i wspaniałych powitań przed msza świętą, choć nie wszyscy się poznaliśmy i oczywiście nie wszyscy dotarli. Dla niektórych z nas było to pierwsze spotkanie po 50 latach. Przyjechała nawet koleżanka, która od 20 lat mieszka w Kanadzie. Nasze rozmowy przed mszą świętą ksiądz dziekan porównał do przerwy między lekcjami, były hałas, śmiech i wrzawa, czuliśmy się znowu jak uczniowie. Te chwile na długo pozostaną w naszej pamięci. Po mszy świętej udaliśmy się do naszej szkoły. Powitał nas plakat: „Witamy absolwentów i gości – matura 1968”. Ogromne wrażenie zrobiło już na nas samo wejście na korytarze szkoły. Kolejnych wzruszeń dostarczyło nam zaproszenie do klasy, w której ponownie po latach usiedliśmy w szkolnych ławkach. Następnie dyrektor liceum, pan Paweł Lewiak powiedział do nas wiele ciepłych słów, podkreślając, iż cieszy się ze spotkania z nami. Opieką i troską otoczyła nas również młodzież szkolna. Było to spotkanie pokoleń. Swoją obecnością zaszczycili nas także profesorowie: państwo Zofia i Janusz Cecherzowie i pan Marian Kwaitkowski. Dziękujemy za ich obecność, był to dla nas zaszczyt, mamy nadzieję, że oni dobrze się czuli wśród głośnej, uczniowskiej gromady. Z głębi naszych serc dziękujemy panu dyrektorowi i społeczności szkolnej za ciepłe przyjęcie w murach szkoły. Choć nie mogło być z nami wychowawczyni 11d, to swoim wychowankom przygotowała niespodziankę, przekazując dyplomy uznania za sukcesy w życiu i prywatnym i zawodowym w latach 1968-2018, życząc szczęśliwych i najpiękniejszych dojrzałych lat. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie w auli na liceum. Po tych wszystkich wrażeniach przyszedł czas na obiad i kontynuowanie rozmów w luźnej atmosferze.
Zgromadzeni absolwenci dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować to jubileuszowe spotkanie. Nasze serca przepełnione są radością, że udało się wyprawić „złote gody”. Powiedzmy za Henrykiem Sienkiewiczem – patronem naszego liceum, że „szczęście jest wszędzie tam, gdzie je człowiek widzi”. My odczuliśmy to szczęście w tym dniu. Udało się ocalić od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, wspólne radości, a czasem smutki. Absolwenci z 1968r. dziękują za każde dobro, uśmiech i życzliwość.
Reasumując, życzymy Dyrekcji Liceum, Profesorom, Księdzu Dziekanowi i Maturzystom z 1968r., abyście odnaleźli w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich Wam osobom siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.

Grupa inicjatywna

image_pdfimage_print