Złe oznakowanie na Brzezińskiej?

Choć ul. Brzezińska nie została jeszcze oddana do ruchu, sporo kierowców regularnie już z niej korzysta. Tym, którzy w zwyczaju mają spoglądanie na znaki drogowe, w oczy rzuciło się dość zaskakujące rozwiązanie przejazdu przez skrzyżowanie ul. Brzezińskiej z ul. Wigury. Osobom poruszającym się przez ul. Brzezińską, oznakowanie pionowe (F-10 – biała strzałka na niebieskim tle) jak i poziome wskazuje jazdę jedynie na wprost, bez możliwości skrętu w prawo, czy to w ul. Żwirki czy w ul. Wigury.

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jaki problem stwarzałoby to miejscowym kierowcom. Zastosowane oznakowanie tym bardziej okazuje się dziwne, że przy planowaniu nowej organizacji ruchu, nigdy nie było mowy o zakazach skrętu.

By rozwiać wszelkie wątpliwości, o wytłumaczenie niezrozumiałej sytuacji, zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, który prowadzi inwestycję.

– Jesteśmy w trakcie analizy tej sprawy. Prawdopodobnie w projekcie doszło do pomyłki, będzie ona naprawiona. Zmiany muszą być wprowadzone przy udziale zarządcy ruchu, czyli Urzędu Marszałkowskiego – informuje Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW w Łodzi.

image_pdfimage_print