Zezwolenie wręczone

12 kwietnia na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń na prowadzenie działalności dla czterech nowych firm. Jedną z nich jest spółka Airstal, która niebawem rozpocznie budowę zakładu w podstrefie ekonomicznej w Koluszkach. Firma ta obecnie jest na etapie przygotowań do podpisania z Gminą Koluszki umowy przedwstępnej sprzedaży działki.

– Równolegle opracowujemy koncepcję funkcjonalną budynku oraz jego otoczenia oraz negocjujemy warunki umów z wykonawcami. Planowany czas rozpoczęcia prac budowlanych to lipiec-sierpień 2018 r. Wcześniej do działki doprowadzone będą media oraz zostanie ona ogrodzona. Pracę w nowym budynku chcielibyśmy zacząć w pierwszym kwartale przyszłego roku – informuje kierownik produkcji Karolina Drajling.

Dodajmy, że uroczystość wręczenia zezwoleń w ŁSSE uświetnili swoimi wystąpieniami tak znamienici goście jak ksiądz arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś oraz Michał Seweryński, wicemarszałek Senatu. Naszą gminę reprezentował burmistrz Koluszek Waldemar Chałat: – Cieszymy się z kolejnego inwestora w Koluszkach. Jego obecność umacnia pozycję naszego miasta jako silnego gospodarczo i mogącego przyciągać firmy o dużym potencjale rozwojowym. Airstal to silna firma z branży automotive, kolejna po norweskiej firmie Kongsberg oraz hurtowni części samochodowych firmy HART. Daje to możliwość rozwoju tej branży w naszej strefie.

Firma Airstal Sp z o.o. została założona 14 lat temu. Działa w branży motoryzacyjnej, specjalizując się w regeneracji i sprzedaży podzespołów do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych. Umacniając swoją pozycję stała się jednym z liderów rynku regenerowanych sprężarek klimatyzacji w Europie. Firma decydując się na rozszerzenie działalności, a tym samym zdynamizowanie rozwoju, postanowiła przenieść swoją siedzibę z Jordanowa (gm. Brzeziny) do naszego miasta. Po otrzymaniu swojego pierwszego strefowego zezwolenia, zainwestuje w Koluszkach ponad 4,5 mln zł zatrudniając przy tym 20 nowych i utrzymując dotychczasowych 57 miejsc pracy.

image_pdfimage_print