Zawodowi kolarze wystartują z Koluszek

Przypominamy, że już 24 czerwca na terenie naszej gminy będziemy ekscytować się zmaganiami zawodowych kolarzy. Tego dnia z Koluszek wystartuje III etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Przewiduje się, że w wyścigu udział weźmie ok. 20 ekip kolarskich, czyli ponad 120 kolarzy. Z kolei w całej kolumnie wyścigu znajdzie się nawet do 100 pojazdów. Trasa całego wyścigu będzie liczyć 800 km i podzielona zostanie na 5 etapów. Rywalizacja rozpocznie się 23 czerwca w Pabianicach, a zakończy 26 czerwca w Stalowej Woli. Poza wymienionymi miejscowościami, miastami etapowymi będą również: Łódź, Kutno, Płock, Sieradz, Tomaszów Maz., Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski oraz nasze Koluszki.

Kolarze na trasę etapu z Koluszek do Sieradza wyruszą 24 czerwca (czwartek) ze STARU na ul. Zagajnikowej przy Stadionie OSiR. Najpierw wykonają rundę honorową ulicami: Brzezińską, Naftową, Nasienną i Polną, po czym ponownie z ul. Zagajnikowej wykonają ostry start, już w ramach rywalizacji. Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami: Brzezińską, Wigury, Słowackiego, Piotrkowską, Zagajnikową w Różycy, ul. Główną do Galkowa Dużego, a następnie ul. Dzieci Polskich w kierunku Brzezin.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci

Imprezie towarzyszyć będzie także Mini Wyścig „Solidarności”, czyli dodatkowa impreza rowerowa dla dzieci. Organizator zaplanował wyścigi w 4 kategoriach wiekowych do 12 roku życia. W zależności od wieku, mali kolarze będą mieć do pokonania różny dystans, od 200 m do 1600 m. Za udział w zawodach przewidziano koszulki i medale.

image_pdfimage_print