Zapisz dziecko do biblioteki i odbierz książkę

Świat książek potrafi fascynować i wciągać bez reszty, pod warunkiem, że zechce się do niego wejść. Dlatego tak ważne jest zachęcanie do kontaktu z książkami już od pierwszych lat życia, podkreślają specjaliści.

Z tego rodzaju misją wyszła Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach, włączając się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach akcji każde dziecko w wieku 3-6 lat, które odwiedzi bibliotekę i zostanie zapisane, oprócz Karty Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek, otrzyma w prezencie wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla …”. Co więcej zabawa z wypożyczaniem książek będzie trwała dalej. Po zebraniu 10 naklejek (wręczanych za wypożyczenie książki), mały czytelnik uhonorowany zostaje imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Akcja „Mała książka – wielki człowiek” trwa w Koluszkach od września 2019 r. Do tej pory wzięło w niej udział 66 dzieci. Uwaga: jeżeli dziecko w wieku 3-6 lat jest już zapisany do biblioteki, również może wziąć udział w akcji i otrzymać prezent książkowy. Zapraszamy do biblioteki w Koluszkach przy ul. 11 Listopada.

image_pdfimage_print