Zakończyły się warsztaty rękodzielnicze dla seniorów

W dniach od 15 września do 17 listopada w  Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbywały się warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Skarby lata”. Projekt związany jest z realizacją Programu Łódzkiego Domu Kultury pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”- warsztaty twórcze.
Warsztaty prowadzone były przez instruktora rękodzieła artystycznego, panią Katarzynę Fraszek. W ramach realizacji projektu odbyły się 4 zajęcia warsztatowe po 4 godziny każde, podczas których uczestnicy zajęć wykonywali torby z wełny czesankowej z wybranymi przez siebie motywami techniką filcowania na mokro.

14 listopada w MOK odbył się wernisaż prac podsumowujący realizację projektu. Podczas spotkania jury w składzie: Anna Szostak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Koluszkach, Elżbieta Przywara – pracownik MOK oraz Jan Gierach, wybrało 3 najładniejsze torby spośród wszystkich wykonanych:
I miejsce – Maria Kośla, II miejsce – Teresa Urban, III miejsce – Lucyna Nawrocka.

Wśród gości obecny był Burmistrz Koluszek – Pan Waldemar Chałat, Pani Anna Szostak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Koluszkach, instruktor warsztatów – Pani Katarzyna Fraszek oraz wszyscy uczestnicy projektu. Warsztaty były zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach.

image_pdfimage_print