Zakończono przebudowę budynku pod nowy żłobek i filię przedszkola


Tuż po świętach wielkanocnych w budynku po dawnym gimnazjum przy ul. Mickiewicza w Koluszkach, uruchomiony ma zostać drugi miejski żłobek. Właśnie rozpoczęła się procedura związana z odbiorem przeprowadzonych prac budowlanych. Przypomnijmy, że do budynku dobudowana została nowa klatka schodowa, w której zainstalowano windę. Na parterze powstała także kuchnia.
Początkowo w żłobku pojawi się grupa 32 dzieci z pierwszej rekrutacji. Od kwietnia planowany jest kolejny nabór, również 32 dzieci.
Po wakacjach do budynku przeniesione zostaną także dzieci z grup przedszkolnych, które obecnie zajmują tymczasowe pomieszczenia w obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koluszkach. Budynek przy ul. Mickiewicza stanie się bowiem nowym obiekt oświatowym, skupiającym w swoich murach żłobek oraz filię Przedszkola nr 3 w Koluszkach. Pełną funkcjonalność ze wszystkimi grupami, obiekt osiągnie z dniem 1 września. Wtedy też przebywać w nim będą 64 maluchy ze żłobka oraz 100 dzieci z przedszkola. Do tego czasu przy budynku powstanie także nowoczesny plac zabaw.
Ponieważ z początkiem kwietnia do żłobka będą uczęszczać już pierwsze dzieci, by ułatwić rodzicom dojazd do budynku, do końca marca zaplanowane jest położenie pierwszej warstwy asfaltu na przebudowywanej ul. Mickiewicza.