Za nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Lisowicach

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zorganizowano szereg atrakcji na terenie budowanego Parku Wodnego w Lisowicach. Znalazły się tam rozrywki dla każdego. Przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego uczyli wędkowania i zarażali swoją pasją przybyłych. Można było zwiedzić miejsca, do których na co dzień nie ma jeszcze wstępu ze względu na trwające prace budowlane, zapoznać się z wizualizacją obiektu, popływać kajakami, postrzelać z łuku, wziąć udział w organizowanych konkursach czy przy realizacji programu „Projekt Lisowice” przygotowywanego przez TVP3 Łódź, a wreszcie zjeść samodzielnie upieczoną na ognisku kiełbaskę. Także dzieci mogły liczyć na mnóstwo atrakcji, jak choćby malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, drobne upominki, słodkie przekąski i popcorn. Podczas akcji promującej wydarzenie w mediach, kilka tysięcy osób dowiedziało się jak zmienia się i rozwija Gmina Koluszki dzięki funduszom europejskim.

Koluszki już od kilku są miastem inwestycji, które skutecznie zabiega o środki finansowe zewnętrzne. Przypomnę, że ponad połowę pieniędzy na inwestycje pozyskujemy ze środków Unii Europejskiej. Wybudowano m.in. nowe ulice i uliczki, ścieżki rowerowe, powstaje nowy żłobek i przedszkole. Termomodernizacji poddanych zostaje 27 budynków użyteczności publicznej. To tylko niektóre z codziennych działań inwestycyjnych Gminy Koluszki. Praktycznie nie ma roku, w którym by inwestycje nie docierały do każdego osiedla czy miejscowości na terenie gminy. Przygotowywane obecnie plany inwestycyjne są równie interesujące, także o szerokim zasięgu, i dotyczą one najbliższych 10 lat.

Zagospodarowanie brzegów zalewu w Lisowicach przyczyni się do rozwoju turystyki i rekreacji w Koluszkach, umożliwi umiejętne zarządzanie walorami środowiskowymi zalewu i ochroni je przed zaśmiecaniem i niekontrolowanym odprowadzaniem ścieków. Po upadku tomaszowskich Borek, wiele osób apeluje także o to, by na Lisowicach wygospodarować teren przeznaczony pod cele campingowe – caravaning wraz z dojazdem oraz przyłączami wodnymi i instalacją elektryczną.

image_pdfimage_print