Marszałek Województwa zapoznał się z postępami budowy wiaduktu w Koluszkach

23 maja Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber udał się z roboczą wizytą na teren budowy nowego wiaduktu w Koluszkach. Po zapoznaniu się z postępem prac, marszałek zadeklarował dalsze wsparcie dla tej ważnej dla naszego miasta inwestycji. W trakcie rozmów kierownictwo budowy wraz z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, zapewniło o dostępności materiałów. Już za kilka dni ma rozpocząć się „nasuwanie” konstrukcji, czyli układanie poszczególnych przęseł na przygotowanych podporach. Na dziś wszystko wskazuje na to, że oddanie wiaduktu do użytku nastąpi jeszcze przed zimą.

W spotkaniu wzięli udział Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi Mirosław Kukliński, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Rafal Jóźwiak, oraz dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koluszkach Mateusz Karwowski.

Wiadukt nad torami kolejowymi w Koluszkach to zadanie realizowane prze Samorząd Województwa Łódzkiego, a współfinansowane także z budżetu krajowego. Koszt zadania to 25,5 mln zł. Nowy wiadukt będzie miał 132,3 m długości i 13,4 metrów szerokości i jest budowany w technologii nasypu podłużnego, co umożliwia wykonywanie prac bez całkowitego zamykania ruchu kolejowego podczas prowadzenia robót. Inwestycja w Koluszkach obejmuje także rozbudowę drogi dojazdowej oraz przebudowę skrzyżowań z ul. Łódzką i Przejazd, sieci energetycznej, telekomunikacyjnej, wodociągowej. Powstanie też kanalizacja deszczowa oraz nowe chodniki i oświetlenie.

image_pdfimage_print