XXIII Przegląd Seniora w MOK w Koluszkach

W sobotę, 2 kwietnia 2022 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach odbył się XXIII Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora 2022. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: soliści/duety oraz zespoły. Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: Barbara Twardosz-Droździńska – przewodnicząca Jury, absolwentka Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie fortepianu, jedna z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego; Wojciech Dyner – założyciel Stowarzyszenia ProMuza w Koluszkach; Tobiasz Puchalski – kierownik Referatu Promocji Powiatu i Informacji.

 

Z roku na rok poziom wykonawców jest coraz wyższy, uczestnicy i widzowie Przeglądu z zadowoleniem zauważyli – co było słychać w kuluarach – że zainteresowanie muzyką i kulturą ludową nie maleje, a wręcz przeciwnie wzrasta, co było widać chociażby po nowych i coraz to młodszych „seniorach” wstępujących w szereg zespołów śpiewaczych, które przyjechały – nawet z całkiem daleka – do Koluszek.

 

Komentując wybór nagrodzonych solistów i zespołów na tegorocznym Przeglądzie, przewodnicząca Jury powiedziała, że wybór zwycięzców nie był łatwy. – Do Koluszek, jak zawsze przyjeżdżają dobrzy wykonawcy. Są tu najlepsi, ale niektórzy, kolokwialnie mówiąc, są „lepsiejsi”, stąd taki a nie inny werdykt jury – powiedziała Barbara Twardosz-Droździńska. Wszystkich zachęciła do wytężonej pracy muzycznej: „Nie można sobie mówić: wystąpiliśmy, zgarnęliśmy nagrody, teraz można odpoczywać. Nie, teraz trzeba sobie powiedzieć: wracamy do domu, do naszych środowisk, gdzie czeka nas dalsza praca. Artysta nie zna czegoś takiego, jak odpoczynek”.

 

 

Lista zwycięzców przeglądu:

w kategorii SOLIŚCI/DUETY:

 

I miejsce: Jadwiga Kocik – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowiecki

II miejsce: Andrzej Werle – Gminny Ośrodek Kultury w Nieborowie

III miejsce: Mieczysław Kincel – Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

Wyróżnienie: Maria Bożyk – Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe

Wyróżnienie: Grażyna Olejnik – Miejski Dom Kultury w Opocznie

Wyróżnienie: Marek Piekarski – Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe

 

W kategorii ZESPOŁY:

 

I miejsce: Zespół Wokalny AKORD z Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej

II miejsce: Chór AMBITUS z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe

III miejsce: Zespół Pieśni Ludowej „Okaryna” z Justynowa i z Janówki

 

Wyróżnienie: Zespół Seniora „Złota Jesień” z MOK w Koluszkach

Wyróżnienie: Zespół CANTABILE z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

Wyróżnienie: Zespół Pasjonatki z Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej

image_pdfimage_print