Wyścig kolarski już w czwartek

Przypominamy, że 24 czerwca na terenie naszej gminy będziemy ekscytować się zmaganiami zawodowych kolarzy. Tego dnia z Koluszek wystartuje III etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Godzina startu
Kolarze na trasę etapu z Koluszek do Sieradza wyruszą o godz. 14.15 ze STARU na ul. Zagajnikowej przy Stadionie OSiR. Najpierw wykonają rundę honorową ulicami: Brzezińską, Naftową, Nasienną i Polną, po czym ponownie o godz. 14.30 z ul. Zagajnikowej wykonają ostry start, już w ramach rywalizacji. Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami: Brzezińską, Wigury, Słowackiego, Piotrkowską, Zagajnikową w Różycy, ul. Główną do Galkowa Dużego, a następnie ul. Dzieci Polskich w kierunku Brzezin.

Mini Wyścig i konkursy dla dzieci
Imprezie towarzyszyć będą konkursy ekologiczne oraz Mini Wyścig „Solidarności”, czyli dodatkowa impreza rowerowa dla dzieci. Organizator zaplanował wyścigi w 4 kategoriach wiekowych do 12 roku życia. W zależności od wieku, mali kolarze będą mieć do pokonania różny dystans, od 200 m do 1600 m. Za udział w zawodach przewidziano koszulki i medale.

Zapisy do konkursów ekologicznych i Mini Wyścigu „Solidarności” przyjmowane będą w godzinach 9.45-10.45 w namiocie przy ul. Zagajnikowej 11. Konkursy ekologiczne odbywać się będą od godz. 11.00 do 12.00. Z kolei start pierwszej grupy wiekowej w ramach Mini Wyścigu „Solidarności” zaplanowano na godz. 11.00. O godz. 12.30 odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców wyścigu i poszczególnych konkursów.
UWAGA: każdy uczestnik Mini Wyścigu musi przybyć z własnym rowerem. Warunkiem uczestnictwa jest także ściganie się w kasku. Choć w regulaminie jest informacja, że kask można wypożyczyć u organizatora, lepiej przyjechać jednak z własnym. Nie mamy bowiem gwarancji, że kask na pewno otrzymamy. Prosimy także o zabranie legitymacji szkolnej dziecka.
Regulamin i informacje o zawodach kolarskich na stronie www.wyscig.com.pl.

image_pdfimage_print