Wyczyn piłkarskiego klubu z Różycy

Mijający rok dla LKS Różyca z pewnością przejdzie do klubowej historii. Obecny lider drugiej grupy łódzkiej A klasy, okazał się jedyną niepokonaną drużyną roku 2019 w całym województwie łódzkim.

– Miło jest Nam zakomunikować, że LKS Różyca jako jedyna z ponad 200 drużyn z 27 lig, była niepokonana w całym roku kalendarzowym (…). Prezesem tej drużyny jest Zbigniew Łudzikowski i śmiało można powiedzieć, że to on jest ojcem tego sukcesu i z tego miejsca jeszcze raz należą mu się podziękowania.– czytamy na stronie facebookowej klubu.

Uprzedzając głosy osób studzących wyczyn, autor wpisu podkreśla, że nie z samymi drużynami z A klasy w tym roku rozgrywali swoje spotkania piłkarze Różycy. Przypomnijmy zatem, że w okręgowym pucharze Polski, LKS Różyca zmierzył się z występującym w klasie okręgowej Startem Brzeziny (wygrana 3-1) oraz z ŁKS Łódź II, który z powodzeniem występuje w IV lidze (goście z Łodzi mocniejsi okazali się dopiero w rzutach karnych).

Po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 drużyna trenera Kornela Błażejewskiego zajmuje pierwsze miejsce z czteropunktową przewagą nad drugim w tabeli ZKS Włókniarz Zgierz i jest na najlepszej drodze do awansu do klasy okręgowej. Dodajmy, że w ubiegłym sezonie LKS Różyca o włos przegrał rywalizację do wyższej ligi z drużyną z Koluszek.

image_pdfimage_print