Wybory sołeckie 2019

Wybory odbyły się 9 marca w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym. Gminę Koluszki reprezentowali: burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, zastępca burmistrza Krystyna Lewandowska, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Supera, radni Jarosław Kłosiński i Krzysztof Kubasiewicz, dyrektor ds. inwestycji Mateusz Karwowski. Z ramienia powiatu w obradach uczestniczyli: starosta łódzki wschodni Andrzej Opala, przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Sokołowski.

 

Gałków Mały Wschód

Na 861 uprawnionych do głosowania, na zebranie stawiły się 64 osoby. O funkcję sołtysa starały się dwie osoby: dotychczasowy sołtys Andrzej Bartos oraz Joanna Kompa. Stosunkiem głosów 63:21, ponownie na sołtysa został wybrany Andrzej Bartos. Przypomnijmy, że od tego roku kadencja sołtysów trwa 5 lat. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Joanna Kompa, Jan Maciejewski, Aneta Kępka, Mirosława Szabat, Monika Muszyńska.

Gałkówek Parcela

Na 97 uprawnionych do głosowania, na zebranie stawiło się 19 osób. O urząd sołtysa ubiegał się tylko Grzegorz Ołubek, dotychczasowy, wieloletni sołtys Gałkówka Parceli. Kandydatura została poparta jednogłośnie. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Zbigniew Domiziak, Krystian Ołubek, Józef Madzio, Ewa Piera.

Gałków Duży

Na 713 uprawnionych do głosowania, na zebranie stawiło się 30 osób. Na urząd sołtysa kandydowali: Monika Fijołek (17 głosów), Małgorzata Kaczmarek (8 głosów), Mariusz Smolarczyk (5 głosów). Sołtysem Gałkowa Dużego została Monika Fijołek. Do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Ewa Wiktorowska, Małgorzata Kaczmarek, Edward Solarek, Mariusz Smolarczyk.

image_pdfimage_print