WOŚP w Koluszkach zagrała na rekord

To absoluty rekord na który nikt nie liczył! Zebraliśmy 104.521,27 zł, złoty pierścionek, złotą przywieszkę i walutę obcą w tym 132 Euro.

Koluszkowski sztab 169 działający przy LKS Koluszki w składzie: szef Antoni Tomczyk, członkowie Joanna Jeżyna, Krzysztof Grzelak, Krzysztof Dobrogoszcz, Piotr Mróz, Mirosław Leśniewicz, Ewa Mielczarek, Agata Michalak i Aleksandra Popiel, informują, iż podczas tegorocznej akcji udało się zebrać ponad 104.500 złotych. Rok temu było o 4 tysiące złotych mniej. To rekord na który nikt z nas nie liczył. Obawialiśmy się bowiem padającego przez cały dzień deszczu i wolnej od handlu niedzieli.

Na taką wysoką kwotę złożyła się praca charytatywna wielu wspaniałych, oddanych akcji ludzi, a w szczególności wolontariuszy, którzy pomimo zimna z wielkim zaangażowaniem kwestowali, zbierając pieniążki dla Fundacji WOŚP z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
W ich puszkach po przeliczeniu znalazła się rekordowa kwota ponad 73 tys. zł, ponadto złoty pierścionek i złota przywieszka, waluta obca w tym euro i dolary. Samo liczenie pieniążków wolontariuszy trwało ponad 10 godzin.
Ponad 20.000 złotych, zebrały podczas różnych wspaniałych akcji placówki oświatowe: przedszkola i szkoły, organizując wiele imprez sportowych i kulturalnych. W niedzielę tuż po 8 rano na chodniku przy Stokrotce w orkiestrowym namiocie, zainstalował się sztab, w którym można było otrzymać gorącą herbatkę, kawę, słodycze i napoje.
O 15.00 w Klubie Cztery Struny Świata rozpoczęła się licytacja, kiermasz i sprzedaż licznie zgromadzonych przedmiotów, ofiarowanych przez darczyńców. Były m.in.: talony na garnitury, bony na ubezpieczenie mieszkania, domu, do FIT Centrum, talony do Pizzerii, Kriady, Pierogarni, na reklamę, na masaż twarzy. Jak co roku był namiot handlowy, ikona od p. Malinowskiej, dron, zabawki, pluszaki, książki, monety, piłki, koszulki WOŚP, kalendarze, artykuły gospodarcze i kosmetyczne, kubki, kufle z piwem, orkiestrowy chleb. Jak zwykle zespół ATOS, śpiewem i piękną grą zachęcał wszystkich do udziału w licytacji i zakupach.
Najwyższe kwoty otrzymaliśmy z licytacji: namiotu handlowego 730 zł, talonu na garnitur 100 zł, koszulki WOŚP 120 zł, ikony 130 zł, koszulki Widzewa 100 zł, talonu do Kriady 140 zł. Tort poszedł za 100 zł, szabla za 100 zł. Dzięki wszystkim za dary, uzbieraliśmy ze sprzedaży jak i licytacji ponad 9 000 złotych. Dla wszystkich, w tym dla wolontariuszy, Klub Cztery Struny Świata przygotował smaczny poczęstunek: biały i czerwony barszczyk. Była także gorąca herbatka, kawa, napoje, ciastka, lizaki i cukierki. Duże uznanie jak i podziękowania należą się osobom liczącym wspólnie z wolontariuszami pieniążki m.in.: Krzysztofowi Dobrogoszcz, Agacie Michalak, Ewie Mielczarek, Małgorzacie Mróz, Annie Pęcherzewskiej-Dobrogoszcz i Anecie Mrówce. Wieczorem na wtorkowym rynku w strugach deszczu i przenikliwym zimnie, strażacy z OSP Koluszki pokazali samochody pożarnicze i sprzęt ratowniczy. Tradycyjnie o godzinie 20.00, na światełko do nieba przybyło prawie 200 osób wraz z burmistrzem Koluszek Waldemarem Chałatem, przewodniczącym Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego Sławomirem Sokołowskim i z-cą burmistrza Koluszek Krystyną Lewandowską, Były zimne ognie, balony i latarki. Wszyscy w rytmie piosenki „nie jesteś sam” łączyli się z dobrymi aniołami.
Jak co roku odbyły się imprezy na których zebraliśmy 910 zł. I tak po raz 19. zorganizowaliśmy otwarty turniej tenisa stołowego, 12. zawody sportowo rekreacyjne „Grunt to rodzinka na medal”. W hali sportowej wśród licznie zgromadzonych widzów m.in.: rodziców i dziadków – pięknie i tanecznie zaprezentowały się dzieci ze słynnej szkoły STEP DANCE Krzysztofa Wegwerta. Wszystkie zebrane pieniądze, precjoza i obcą walutę przekazaliśmy do łódzkiego Mbanku, a następnie do Fundacji WOŚP Warszawa.

Antoni Tomczyk
Szef Koluszkowskiego WOŚP

Rozliczenie

W 27. Finale zebraliśmy 104.521,27 zł, złoty pierścionek, złotą przywieszką i walutę obcą w tym 132 euro.
Na ten wspaniały rekordowy wynik złożyły się następujące wpłaty:

73.991,79 zł z puszek wolontariuszy
30.529,48 zł inne wpłaty z tego:

8.105,09 zł. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koluszkach
6.000,47 zł Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koluszkach
4.252,87 zł Szkoła Podstawowa w Różycy
766,00 zł Szkoła Podstawowa w Długiem
500,80 zł Przedszkole w Różycy
409,53 zł Przedszkole Nr 2 w Koluszkach
322,32 zł Przedszkole w Gałkowie Dużym
9.262,40 zł licytacja, sprzedaż, kiermasz
910,00 zł zbiórki podczas imprez sportowych: 19. Tenis Stołowy – 400,00 zł, 12. „Grunt To Rodzinka Na Medal” 510,00 zł

Złoto i zebrane pieniądze oraz walutę zagraniczną m.in.: Euro, funt, dolar przekazaliśmy do Fundacji WOSP poprzez MBank w Łodzi.

Podziękowania

Koluszkowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy LKS Koluszki w składzie: szef Antoni Tomczyk, członkowie: Joanna Jeżyna, Krzysztof Grzelak, Krzysztof Dobrogoszcz, Piotr Mróz, Ewa Mielczarek, Agata Michalak, Mirosław Leśniewicz, Marek Jeżyna i Aleksandra Popiel składają serdeczne podziękowania:
Mieszkańcom naszej Gminy za życzliwość i uśmiech podczas XXVII finału WOŚP
Wspaniałym wolontariuszom za olbrzymie zaangażowanie i serce podczas kwestowania
Szkole Podstawowej Nr 2 w Koluszkach, Szkole Podstawowej Nr 1 w Koluszkach, Szkole Podstawowej w Różycy, Szkole Podstawowej w Długiem, Przedszkolu w Różycy, Przedszkolu Nr 2 w Koluszkach, Przedszkolu w Gałkowie Dużym i Szkole Podstawowej w Łaznowie za wspaniałe szkole akcje, koncerty i zbiórki pieniążków
Właścicielom Klubu Cztery Struny Świata za użyczenie nieodpłatnie swoich pomieszczeń, stworzenie wspaniałej atmosfery podczas imprez i opiekę nad wolontariuszami
Krzysztofowi Dobrogoszczowi, Małgorzacie Mróz, Anecie Mrówce, Annie Pęcherzewskiej Dobrogoszcz i innym za sprawne liczenie pieniędzy
Zespołowi ATOS za piękne śpiewanie i granie podczas licytacji w Klubie Cztery Struny Świata
Panu Krzysztofowi Wegwert STEP DANCE za wspaniałe pokazy taneczne w wykonaniu podopiecznych
Policji Powiatu Łódzkiego Wschodniego za opiekę nad wolontariuszami podczas kwestowania
Radzie Miejskiej w Koluszkach, Firmie Procad za ufundowanie nagród, medali i pucharów w zawodach sportowo-rekreacyjnych „Grunt to rodzinka na medal”
Pani Bogumile Mazurek Sklep „Donata” z Katarzynowa, ”Firmie AGAT za ufundowanie nagród, medali, pucharów i słodyczy w turnieju tenisa stołowego
OSP Koluszki za pokaz sprzętu strażackiego
Pani Monice Grzelak za redagowanie na bieżąco wydarzeń związanych z akcją.
Pani Ewie Popiel za ubezpieczenie akcji 27. Finału WOSP
Sali Muzealnej w Koluszkach za włączenie się w akcję WOŚP
Zakładowi Usług Komunalnych za udostępnienie pomieszczenia na Rynku.
Działaczom i sympatykom LKS Koluszki a w szczególności: Dawidowi Koluszkowskiemu, Anie i Rafałowi Kabat, Konradowi Ciach, za pomoc przy organizacji imprez sportowych i kulturalnych.
13. Koluszkowskiej Drużynie Harcerskiej „Anioły” w składzie: Lidia Mela, Malwina Wawrzonek, Paulina Cuchra, Maja Skrobek, Tomek Widomek, Damian Kowalczyk, Ania Sochańska, Hania Warzonek, Ala Klepacz, Julek Kobus, Magda Adamusiak, Kinga Kotynia, Natalia Jadczak za pomoc podczas zawodów i sprzedaży gadżetów w klubie „Cztery Struny Świata”
Redakcji TwK za patronat medialny nad akcją
I innym:
Za pomoc w organizację XXVII finału dziękujemy m.in.: Panom Przemysławowi Budziewskiemu i Marcinowi Sobocińskiemu Firma Procad S.A. oraz Panu Zbigniewowi Winkiel Firma Agat
Darczyńcom za ufundowanie przedmiotów na licytację i sprzedaż: Firmie „STAN-DAR” i „ACER” z Gałkowa Dużego, Firmie „GRA-LECH” Jordanów, Pani Lucynie Malinowskiej, Firmie „Husqvarna” Warszawa, Pani Agnieszce Tomczyk Salon Plusa, Sklep – Kawiarnia „Kawy Malowane”, Salon Optyczny „BRYL, Sklep „Upominek”, Kwiaciarni “Ogród i Dom”, Mania Studio, Salon Masażu Pełen Dotyku p. Kozieł, Sklep obuwniczy “ALiAD”, Sklep obuwniczy “Atut”, Sklep “HERMES”, Sklep “Fanatyk”, Biuro Podróży “Turkus”, “FIT Centrum”, Kolektura Lotto, Sklep “SPAR”, Sklep “ZIEL-MET”, Sklep “Alkohole u Dariusza”, “Stacja Pierogarnia”, Despacito.BabyBoy, Salon Fryzjerski “mkSTUDIO”, HistoriaKoluszek.pl, Kwiaciarnia – Agnieszka Ruta, “BMP PRINT” – Wydruki Reklamowe, Sklep “Stokrotka”, Piekarnia-Cukiernia “SŁAMAR”, Aleksandra Nowak – Pracownia Tortów Artystycznych, FanClub Koluszki – Widzew Łódź, Restauracja “Kriada,” Pizzeria “Sebi”, Państwu Violetcie i Sławomirowi Mucha Firma „Viola”, Pizzeria “Peweks”, Pizzeria “Biesiadowo”, Pani Monice Wlazło, Pani Annie Zimnickiej, Pani Aleksandrze Nyk, Pani Paulinie Konka, Panu Pawłowi Konka, Panu Mariuszowi Mikołajczykowi, Panu Arkadiuszowi Tkaczyk FTHU Galeria Niskich Cen i innym

image_pdfimage_print