Wolontariuszki z SP 2 cichymi aniołami dzieci ze szpitalnych oddziałów onkologicznych

Każdy czyn dla dobra innych wymaga podjęcia decyzji, pewnych działań, a to nie zawsze jest łatwe. Tak jednak nie było w przypadku wolontariuszek o wielkim sercu ze Szkoły Podstawowej nr 2. W ostatnich bowiem dniach pięć uczennic w ramach działań wolontariatu, wsparło fundację Rak’n’Roll, przyłączając się do akcji DAJ WŁOS. Natalia Stec (6a), Roksana Suchan (6a), Alicja Radomska (6b), Maria Delewska (4e) i Lena Radomska (2) udały się z p. Agnieszką Jess (opiekunem samorządu uczniowskiego) i p. Iwoną Majchrzak                            do łódzkiego salonu fryzjerskiego Wierzbicki&Schmidt i przekazały po 25 cm obciętych włosów na szczytny cel. Z nich zostaną w najbliższym czasie wykonane peruki dla dzieci, po przebytej chemioterapii, ze szpitalnych oddziałów onkologicznych.

Pierwszymi wolontariuszkami, które zapoczątkowały współpracę „Dwójki” z fundacją i tym samym zainspirowały koleżanki do niesienia pomocy były siódmoklasistki: Wiktoria Koziarska, Izabela Rydlewska i Wiktoria Jess.

Z wielką radością informujemy również o zakwalifikowaniu grupy wolontariuszek do udziału w projekcie „Podaj dobro dalej!”, zorganizowanym przez Fundację im. Heleny Kmieć.

image_pdfimage_print