Wkrótce otwarcie Klubu Seniora

Zakończył się już remont budynku byłego przedszkola przy ul. Budowlanych w Koluszkach, pod potrzeby seniorów. Obecnie trwa montaż wyposażenia. Otwarcie zostało zaplanowane na miesiąc maj 2022r., a już od kwietnia ruszają zapisy. Na zamieszczonych zdjęciach widać m.in. olbrzymie pomieszczenie, które powstało na skutek wyburzenia kilku wewnętrznych ścian. Stworzona w ten sposób duża sala zostanie wyposażona w przesuwaną ściankę, która podniesie funkcjonalność budynku. Obiekt ma również dysponować mini zapleczem kuchennym, pomieszczeniem na biuro oraz gabinetem z przeznaczeniem na odnowę biologiczną i ćwiczenia fizyczne.

Dofinansowanie zajęć i usługi opiekuńcze

Aby zapewnić jak najbardziej atrakcyjne ramy funkcjonowania klubu, gmina złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków z UE różnego rodzaju zajęć, spotkań integracyjnych, czy wyjść lub wyjazdów do teatru i kina.

Kolejnym wsparciem dla seniorów, ma być program usług opiekuńczych i rehabilitacji. Gmina złożyła właśnie wniosek o pozyskanie środków na powyższe działania. W grę wchodzi organizacja 10 tys. godzin dodatkowych usług opiekuńczych, realizowanych w domach seniorów. W zamyśle, program ma w pewien sposób odciążyć rodziny, które opiekują się starszymi osobami.

image_pdfimage_print