dyrektor SP nr 1

W dniu 31 sierpnia b.r. kończy się 5-letnia kadencja dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach. Obecny dyrektor „Jedynki” zdecydował o nieubieganie się o reelekcję i do konkursu na to stanowisko zgłosił się tylko jeden kandydat, którym była Katarzyna Wójcik nauczycielka matematyki w tej szkole. Pani Wójcik konkurs zdała pozytywnie i obecnie oczekuje na powołanie na powyższe stanowisko. Nowa dyrektor  urodziła się w 1975 roku i jest absolwentką Wydziału Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego, jest ponadto informatykiem oraz specjalistką od Zarządzania Oświatą. Nauczycielem w SP nr 1 w Koluszkach jest od roku 1999 a w I LO w Koluszkach od roku 2019.

Poprzeczka, która zawiesił mój Poprzednik jest bardzo wysoka, ale nie będę próbowała jej przeskoczyć, tylko będę tworzyć szkołę po swojemu. Mam nadzieję, że „Jedynka” kierowana  przeze mnie stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna, nowoczesna, osiągająca jeszcze lepsze wyniki i sukcesy uczącej się w niej młodzieży komentuje Katarzyna Wójcik.

Pragnieniem pani Katarzyny jest stworzyć szkołę, która będzie miejscem uczenia się i doskonalenia wszystkich, ponieważ wyniki pracy uczniów są rezultatem całościowego oddziaływania szkoły na młodego człowieka.  Ma to być miejsce otwarte i przyjazne zarówno dla dzieci, jak i rodziców, personelu oraz kadry nauczycielskiej. To trudne, nieznane mi zawodowe wyzwanie będę traktować jako misję, która wymaga poświęcenia, ciągłego doskonalenia i szeroko rozumianej współpracy między ludźmi - mówi przyszła dyrektor.

Katarzyna Wójcik, która jest osobą pogodną, otwartą, uśmiechniętą, ale także z charakterem, stwierdziła w rozmowie z naszą redakcją, że praca na stanowisku kierowniczym to także poznawanie własnej osobowości, to czas, w którym należy określić swój styl kierowania placówką, poznać techniki zarządzania, doskonalenia umiejętności organizacji własnej pracy i pracy swojego zespołu - Jestem pewna i przekonana, że ludzie, z którymi pracuję to zespół ambitny, pełen zaangażowania, na którym mogę i będę mogła polegać. Wspólnie będziemy stawiać na szeroko rozumianą jakość, kreatywność i innowacyjność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.

Facebook.com X.com