Ślubowanie klas pierwszych to jeden z ważniejszych dni w życiu każdej szkoły. Tego dnia pierwszoklasiści oficjalnie stają się uczniami. To bardzo ważny dzień nie tylko dla nich, ale także dla ich nauczycieli i rodziców. W piątek 21 października w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Różycy zostało włączonych 37 uczniów. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem wychowawczyń - p. Zdzisławy Kupisz i p. Ewy Agier. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Aneta Mrówka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście. Pani Krystyna Lewandowska złożyła uczniom piękne życzenia oraz wręczyła bilety do Kina Odeon. Pani Małgorzata Kawczyńska - Paprocka, dyrektor Przedszkola w Różycy, nie kryjąc łez wzruszenia, życzyła uczniom by na ich edukacyjnej drodze nigdy nie zabrakło uśmiechu i radości.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali słodki poczęstunek dla uczniów i zaproszonych gości.
Z pewnością ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów w szkole. Uczcie się pilnie, zdobywajcie wiedzę i rozwijajcie swoje pasje. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie było wyjątkowe.
