Węzeł koluszkowski to także stacje w Słotwinach i Żakowicach

Wraz z marcową korektą rozkładu jazdy, ŁKA uruchomi pierwsze połączenia na nowych trasach: Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki oraz Łódź Fabryczna – Piotrków Trybunalski – Radomsko. Co prawda nowy kierunek realizowany będzie z pominięciem dworca w Koluszkach, ale nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z powyższych połączeń, wsiadając na stacji w Słotwinach lub Żakowicach. Ze względu na niewielkie odległości między naszym miastem a powyższymi obiektami kolejowymi, powoli musimy przyzwyczajać się do tego, że nasza koluszkowska aglomeracja dysponuje nie tylko dworcem w centrum miasta, ale także stacjami na obrzeżach miasta, które są naszym oknem na świat na inne kierunki kolejowe.

W początkowym etapie ŁKA uruchomi po jednej parze pociągów do Tomaszowa Maz. i Radomska w dni robocze. Przewozy realizowane będą nowymi pociągami Impuls2, wyposażonymi w wiele udogodnień dla pasażerów, takich jak biletomaty, bezpłatne wifi, klimatyzacja, strefa dla rodzin z dziećmi czy miejsca dla rowerów.

– Zapewnienie sprawnego transportu dla mieszkańców jest jednym z naszych priorytetów. Widzimy, iż mieszkańcy coraz chętniej wybierają kolej, która staje się coraz bardziej komfortowa, punktualna i ekologiczna. Dlatego też planujemy dalszy rozwój połączeń kolejowych na terenie województwa – stwierdził marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

image_pdfimage_print