Warto zainwestować w kompostownik

Ponieważ znacznie wzrasta ilość oddawanych bioodpadów, gmina zapowiada, że w przyszłości najprawdopodobniej wprowadzi jeszcze większe zniżki dla osób, które na swojej posesji stworzyły kompostownik. Urząd Miejski w Koluszkach prostuje także informację, jakoby do rozdawanych koszy na odpady bio, należało wrzucać pozostałości organiczne w plastikowych workach. Bioodpady wrzucamy bezpośrednio do pojemnika.

Przypominamy również, że można już korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Reymonta w Koluszkach. Po pierwszych tygodniach funkcjonowania, zniknęły już kolejki. UWAGA: przywieść odpady wielkogabarytowe możemy po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym terminu i godziny z Biurem Inżyniera Gminy (44 725 67 68). Z usługi możemy skorzystać w przypadku, gdy nie zalegamy z płatnościami za śmieci. Wysokość zaległości możemy sprawdzić pod nr. tel. 44 725 67 49.

By rozwiązać problem nadużyć i prób wykorzystywania PSZOK do działań biznesowych, ograniczeniu uległa ilość przyjmowanych odpadów. Odpady budowalno-remontowe można oddać w ilości 30 kg na rok, a odpady wielkogabarytowe (np. meble) do 200 kg na rok. Właściciel nieruchomości może także oddać do 4 opon rocznie. Istnieje również możliwość przyjęcia przez PSZOK odpadów ponad określony wyżej limit, ale jest ona objęta dodatkową opłatą w wysokości 1 zł brutto za każdy dodatkowy kilogram.

image_pdfimage_print