Walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego Dyktando powiatowe

„My postaramy się uczcić Święto Niepodległości działaniem na rzecz kultury języka polskiego. W tym celu zostaliśmy uczestnikami  VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Postaramy się poprawnie zapisać cały tekst. Zawsze i wszędzie będziemy tępić językowe błędy polszczyzny. Pamiętamy słowa Cypriana Kamila Norwida: „ Nie miecz, nie tarcz bronią języka, lecz arcydzieła”. 

Na pewno po latach znajdziecie nasze nazwiska w rejestrze twórców owych arcydzieł.”

Tak kończył się tekst VII Powiatowego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Łódzkiego Wschodniego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z całego powiatu. Najlepszy okazał się Dawid Płusa ze Szkoły Podstawowej w Kurowicach, który nagrodzony został Złotym Piórem Starosty”. Srebrne Pióro Starosty trafiło do Olgi Stacheckiej reprezentującej Szkołę Podstawową nr 1 w Koluszkach. III miejsce zajęła Anna Frątczak ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu. Ania otrzymała Brązowe Pióro Starosty. Drobne upominki otrzymali najmłodsi uczestnicy dyktanda. Nagrody wręczyli Pani Krystyna Lewandowska  Z-ca Burmistrza Koluszek i Andrzej Opala Starosta Łódzki Wschodni. Prace sprawdziła komisja w składzie: Pani Józefa Stańdo, Pani Zofia Piekarska-Cecherz oraz Pani Monika Łukowiak.

Wszystkim uczetnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wiedzy ortograficznej. Opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do dyktanda.

image_pdfimage_print