Wakacje w mieście 2021

Za nami pierwszy turnus „Wakacji w mieście”, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach oraz Gminę Koluszki. Z jakimi atrakcjami mierzyły się w tym roku dzieci? Na nudę z pewnością nie miały czasu. Pierwszego dnia czas wypełniły projekcja bajki “KOSMICZNY MECZ NOWA ERA” oraz odwiedziny przedstawicieli służb mundurowych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w ciekawy sposób opowiedzieli o bezpieczeństwie podczas wakacji. Dodatkowo na nowoczesnym fantomie zaprezentowali metody udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały także okazję zobaczyć wnętrze wozu strażackiego, przymierzyć hełm oraz poznać różnorodny charakter pracy strażaka dzięki życzliwości Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Drugiego dnia dzieci wypoczywały na basenach w Lisowicach. Kolejne dwa dni upłynęły na wyjazdach tematycznych. Najpierw złożono wizytę w Zagrodzie Edukacyjnej „Konarzew” Stajnia Lusi. Podczas trzygodzinnych warsztatów „Od ziarenka do bochenka” dzieci dowiedziały się jak w dawnych czasach wyglądało przygotowanie i wypiek chleba. Właściciele zagrody pokazali dawne urządzenia rolnicze do przygotowania ziemi pod siew ziaren, a także urządzenia do zbioru i mielenia gotowych ziaren na mąkę. W drugiej części warsztatów każde dziecko przygotowało własnoręcznie i ozdobiło swój bochenek, który następnie trafił do murowanego pieca. Czas oczekiwania wypełnił poczęstunek chlebem i masłem własnej produkcji, oraz konfiturą truskawkową i smalcem.
Kolejnego dnia przyszła kolej na odwiedziny WIOSKI INDIAŃSKIEJ „TATANKA” w Solcy Małej. W tym urokliwym miejscu, wśród kilkunastu indiańskich namiotów tipi, dzieci zobaczyły i doświadczyły, jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. W rolę przewodników wcielili się członkowie Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian.
W ostatnim dniu miejskich wakacji dzieci odwiedziły restaurację Malaga w Koluszkach. Tym razem postawiono na aktywny wypoczynek i zabawy plastyczne. W przerwie między zajęciami wypoczywających odwiedził burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, który wręczył wszystkim uczestnikom turnusu słodki prezent – czekoladę.
Miejski Ośrodek Kultury dziękuje wychowawcom oraz dzieciom za ten wyjątkowy czas spędzony razem.

 

image_pdfimage_print