W tym roku dzięki gminnej dotacji wygaśnie 130 „kominów”

Już 130 podpisało umowę w ramach gminnego programu dopłat do wymiany pieca węglowego. Oznacza to, że w tym roku na walkę o czyste powietrze i likwidację tzw. „kopciuchów”, gmina przeznaczy ok. 650 tys. zł.

Przypomnijmy, że w myśl programu, każdy z naszych mieszkańców, który zdecyduje się na zaprzestanie palenia węglem, otrzyma 5 tys. zł na zakup nowego urządzenia na ekologiczne źródła ciepła. W grę wchodzi zarówno przejście na gaz, jak i wyposażenie się w ogrzewanie na bazie kotła na biomasę, pompy ciepła, ogrzewania olejowego lub elektrycznego. Niedozwolone jest jednak pozostawienie pieca węglowego, jako zapasowego źródła ciepła. Dotacja nie dotyczy również wymiany pieca gazowego na nowszy model.

Gmina wciąż zachęca do korzystania z programu. Nabór wniosków będzie prowadzony również w przyszłym roku, utworzona została lista rezerwowa. Druki można pobierać ze strony www.koluszki.pl lub bezpośrednio w Urzędzie. Składamy je w kancelarii przy wejściu. Informacji udzielają pracownicy w p. 219. Jeżeli złożony wniosek będzie kompletny, Urząd przystąpi od razu do jego rozpatrzenia. O dotację może ubiegać się każdy mieszkaniec naszej gminy.

Uwaga: zakup na fakturę będzie możliwy dopiero po podpisaniu umowy na dotację. Zwrot pieniędzy nastąpi po realizacji inwestycji. Dotację trzeba wydać w danym roku i rozliczyć do końca listopada.

image_pdfimage_print