VI Koluszkowski Marsz dla Życia i Rodziny

Członkowie Domowego Kościoła, Odnowy w Duchu Św., Cartitas oraz innych wspólnot działających przy obu parafiach naszego miasta już po raz szósty zorganizowali w Koluszkach Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem “Rodzina oknem na świat”. Marsz poprzedziła uroczysta Eucharystia w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, sprawowana przez ks. Szczepana Zachę.
Bezpośrednio po Mszy św. uczestnicy tego wydarzenia przemaszerowali ulicami miasta, manifestując swoje przywiązanie do wartości rodzinnych, szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz solidarność z tymi, którzy walczą o to, aby dzieci były edukowane zgodnie z systemem wartości swoich rodziców. W czasie marszu wszyscy wznosili radosne hasła podnoszone przez przedstawicieli organizatorów, tj. rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła, reprezentowane przez p. Karolinę Banaszkiewicz i Dawida Urbańczyka. Uczestnicy Marszu nieśli własnoręcznie wykonane kwiaty, banery, transparenty oraz flagi.  W wydarzeniu tym uczestniczyły całe rodziny oraz osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku.
Uczestnicy przemarszu po dojściu na teren parafii p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej wzięli udział w losowaniu nagród. Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla placówek oświatowych      pt, „Rodzina oknem na świat”. Kolejnym punktem programu były występy podopiecznych z placówek oświatowych naszej gminy, scholii Armia Pana z parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, scholii Gradiam z parafii p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Chrustach Nowych, rodzin Domowego Kościoła oraz dzieci i młodzieży z Muzycznego Molla.
Występy na scenie wzbudzały zainteresowanie wielu osób, ale nie były to jedyne atrakcje Festynu Rodzinnego, bo uczestnicy mogli wypróbować swoje zdolności w malowaniu na stretchu lub wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz sportowych, prowadzonych przez harcerzy z 3 Drużyny Starszoharcerskiej im. Jana Pawła II w Koluszkach. Najmłodsi oblegali stoisko, gdzie można było umalować swoją twarz, lub pobawić się kolorową masą plastyczną- slimami. Ci, których interesowały pojazdy mogli wsiąść do bojowego wozu strażackiego, policyjnego radiowozu lub na policyjny motocykl. Dużym wzięciem cieszył się „namiot dymny” rozstawiony przez strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dla tych, którzy potrzebowali nie tylko coś dla ducha, ale dla ciała, przygotowano słodkie specjały, chleb ze smalcem wg staropolskiego przepisu, kiełbasę i kaszankę z grilla oraz popcorn i watę cukrową. Wszystkie te atrakcje tegorocznego Święta Rodziny miały pomóc w zabawie i świętowaniu czasu spędzonego wspólnie z rodziną oraz ponownie uświadomić nam wagę pracy nad wzajemnymi relacjami z najbliższymi.
Wyniki konkursu plastycznego „Rodzina oknem na świat” VI 2019r.
I kategoria Przedszkola
1. Julita Jaskułowska – Przedszkole nr 2 Koluszki
2. Iga Góral- Przedszkole nr 3 Koluszki
3. Julia Arndt- Przedszkole nr 3 Koluszki
Wyróżnienia:
• Jakub Piasny- Przedszkole nr2
• Natalia Pająk- Przedszkole nr2
• Hania Gawlik-Przedszkole nr2
II kategoria kl.I- III Szkoły Podstawowe
1. Antonina Kopyś -SP Gałków Duzy
2. Zuzanna Wierzbińska-SP Gałków Duży
3. Brayan Bartyzel-SPNr2 Koluszki
Wyróżnienia:
• Alicja Staroń- SP w Różycy
• Milena Warszewik -SP Nr2 Koluszki
• Jagoda Rajska- SP w Gałkowie Dużym
III kategoria kl. IV -VI Szkoły Podstawowe
1. Michalina Gawrych -SP nr2
2. Nicola Pflanz- SP Gałków Duży
3. Karolina Koluszkowska- SP nr1
Wyróżnienia:
• Paulina Krakowiak- SPnr1
• Asia Senderecka -SP Nr1
• Wojciech Jagiełło-SP w Różycy
IV kategoria kl.VII-VIII szkoły podstawowe i gimnazja
1. Grzegorz Zychla- SP w Będzelinie
2. Aleksandra Grzegorczyk- Gimnazjum Nr 1
3. Milena Matuszewska-Gimnazjum Nr1
Wyróżnienia:
• Maksymikian Owczarek- Gimnazjum Nr1
• Agata Otocka- Szkoła Podstawowa w Różycy
V kategoria Szkoły Średnie
1. Natalia Rynkowska- ZSP Nr2 Koluszki
2. Aneta Banaszkiewicz-ZSP Nr2 Koluszki
VI kategoria-osoby niepełnosprawne w placówkach szkolnych
1. Patrycja Kwapich – Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy SOSW w Koluszkach
2. Anna Mucha-Szkoła Podstawowa Nr3 w Koluszkach
3. Natalia Byczkowska -Gimnazjum Nr3 w Koluszkach
Wyróżnienie:
• Patrycja Kobus- Gimnazjum Nr3 w Koluszkach
image_pdfimage_print