Utylizacja wyrobów zawierających azbest

Urząd Miejski w Koluszkach informuje, że 15 maja 2015 roku zakończył się nabór wniosków na zadanie pn.: „ Likwidacja wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Koluszki w 2015 roku”.

W 2015 roku do siedziby Urzędu Miejskiego w Koluszkach spłynęły 82 wnioski o dofinansowanie utylizacji wyrobów zawierających azbest. Jest to rekordowa ilość, dzięki czemu z terenu Gminy Koluszki zniknie ponad 100 ton eternitu. W chwili obecnej pracownicy tut. Urzędu sprawdzają poprawność i kompletność wniosków, a następnie zostanie przygotowany wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi o dotację. Planowany termin usunięcia wyrobów zawierających azbest z Gminy Koluszki w 2015 roku datowany jest na miesiąc wrzesień 2015.
Nabór wniosków na rok 2016 rozpocznie się w marcu 2016 i będzie trwał do 15 maja 2016. Wniosek będzie dostępny w siedzibie tut. Urzędu oraz na stronie internetowej.
Ponadto pragniemy poinformować, że Gmina Koluszki w 2015 roku w ramach konkursu „Azbest 2015!” uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Gospodarki na aktualizację inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Wyspecjalizowana firma w okresie wakacyjnym będzie chodziła po wszystkich nieruchomościach naszej gminy i robiła spis budynków oraz posesji, na których znajduje się azbest.
O dokładnych terminach będziemy na bieżąco informować na łamach TwK oraz na stronie internetowej.
 

image_pdfimage_print