Urząd Marszałkowski „przypieczętował” przekazanie środków na strefy ekonomiczne

9 listopada Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i członek zarządu Joanna Skrzydlewska podczas uroczystego spotkania w Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi, przekazali umowy na dofinansowanie tworzenia nowych terenów inwestycyjnych w Koluszkach, Brzezinach i gminie Daszyn. W imieniu naszej gminy umowę parafował burmistrz Koluszek Waldemar Chałat. Trzy wymienione samorządy łącznie otrzymały 13,5 mln zł wsparcia.

Największą powierzchnię dla nowych przedsiębiorstw szykuje Gmina Koluszki. Na ten cel Urząd Marszałkowski przekazał nam ok. 5 mln zł unijnego dofinansowania. Strefa ma dysponować powierzchnią 21,3 ha i pełnym uzbrojeniem, m.in. w sieć wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową, oświetlenie uliczne. Przeniesiona ma zostać również linia energetyczna. Projekt o wartości kosztorysowej 19,8 mln zł przewiduje także przebudowę ul. Zielonej, ul. Czarneckiego, oraz projektowanych dróg dochodzących do nowych terenów inwestycyjnych. Władze naszego miasta spodziewają się przyciągnąć co najmniej pięć nowych firm. Jest to całkiem realne, biorąc pod uwagę, że już na etapie  projektowania do gminy zgłaszają się chętni do inwestowania w Koluszkach.

Przypomnijmy, że obecnie na terenie koluszkowskiej strefy ekonomicznej, która ciągnie się na 23 ha po obydwu stronach ul. Nasiennej, swoje zakłady ulokowało już 4 inwestorów.

Jako ciekawostkę dodajmy, że również Brzeziny spoglądając na to co dzieje się  w Koluszkach, postanowiły stworzyć swoją mini strefę ekonomiczną. Ma ona zostać zlokalizowana przy ul. Waryńskiego i obejmować obszar 10 ha. Burmistrz Brzezin liczy na przyciągnięcie co najmniej 3 inwestorów.

image_pdfimage_print