Uruchomiono stacjonarny Punkt Porad Wsparcia i Rozwoju

Od maja w naszym mieście funkcjonuje telefoniczny numer pomocowy, w ramach mobilnego Punktu Porad Wsparcia i Rozwoju. Mogą z niego korzystać osoby chcące opowiedzieć o swoich problemach, np. w temacie przemocy domowej, dokonać ważnej zmiany w swoim życiu osobistym bądź zawodowym, lub po prostu potrzebują rozmowy.

Z początkiem czerwca mobilny Punkt Porad Wsparcia i Rozwoju zyskał bazę lokalową, przeradzając się w punkt stacjonarny. Jego siedziba mieści się w budynku po dawnym przedszkolu przy ul. Budowlanych 4a, w którym obecnie znajduje się Klub SENIOR+. Uroczyste otwarcie Punktu miało miejsce 6 czerwca. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, radna Maria Markowska-Kurc, dyrektor MGOPS Katarzyna Bożyk, dyrektor ZUK Jacek Łaszczyk, kierownik obiektu Elżbieta Przywara, prezes łódzkiej organizacji Kobiety.pl Bogna Stawicka, koordynator projektu Mariola Garnys-Jaskóła oraz przedstawicielki Stowarzyszenia „Okiem Kobiety”.

– Cieszę się, że Punkt Porad Wsparcia i Rozwoju otrzymał pomieszczenie właśnie w tym budynku, całkowicie odnowionym przez gminę. Zawiązaliśmy już współpracę z licznymi koluszkowskimi instytucjami. Będziemy się wzajemnie wspierać. Otrzymaliśmy już nawet zaproszenie na debatę organizowaną przez policję w temacie przemocy domowej. Przemoc w rodzinie będzie właśnie pierwszym tematem, który podejmujemy w ramach naszego projektu – mówi Mariola Garnys-Jaskóła, koordynator projektu „KOLUSZKI Z KOBIETAMI I DLA KOBIET. KOLEJ NA RÓWNOŚĆ”.

Punkt Porad Wsparcia i Rozwoju jest swego rodzaju pośrednikiem w uzyskaniu wsparcia i pomocy. Dyżurujące tam osoby wysłuchają, porozmawiają oraz doradzą, gdzie skierować się z danym problemem. W tym celu sporządzona została m.in. lista instytucji pomocowych, do których będą mogły zostać skierowane osoby w potrzebie. Punkt będzie mocno współpracował z innymi instytucjami, w tym z funkcjonariuszami policji, którzy zadeklarowali konkretną pomoc. W grę wchodzi również współpraca z prawnikiem z Łodzi.

Zgodnie ze swoją nazwą, Punkt poza wsparciem w tematyce prawniczo-pomocowej, będzie również dotykać tematyki rozwoju. A zatem po wsparcie mogą zgłaszać się osoby, które wpadły na ciekawy pomysł społeczny lub biznesowy. Ponieważ hasłem projektu jest równość, z pomocy i porad mogą korzystać również mężczyźni.

Punkt Porad Wsparcia i Rozwoju. Dyżur telefoniczny wtorek 12.00-16.00 i czwartek 14.00-18.00 pod numerem 534 321 456. UWAGA: pod powyższym numerem telefonu można umówić się na spotkanie już bezpośrednio w punkcie.

image_pdfimage_print