Uczniowie Jedynki umieją pomagać

Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia to dla większości dzieci czas wspólnego pieczenia pierników, ubierania choinki i radosnego oczekiwania na przyjście Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Wiemy jednak, że nie dla wszystkich młodych ludzi te święta właśnie tak wyglądają. Dlatego uczniowie klasy 8b postanowili choć w niewielkim stopniu przyczynić się do tego, aby te dni stały się dla innych trochę bardziej radosne. Zorganizowali więc akcję zbiórki prezentów dla swoich młodszych kolegów z Domu Dziecka dla Małych Dzieci przy ulicy Drużynowej w Łodzi. Ilość zgromadzonych w ciągu dwóch tygodni upominków pokazała, że radość z obdarowywania może być równie duża jak radość z otrzymywania prezentów.

W poniedziałek 21.12. wychowawczyni Małgorzata Drabik wraz z jednym z rodziców i reprezentantką klasy dostarczyli zgromadzone upominki do wybranego przez samorząd klasowy domu dziecka. Zebrano ich tak dużo, że trzeba je było zawieźć dwoma samochodami.

Panie z Domu Dziecka dla Małych Dzieci, dziękując za przywiezione rzeczy, podkreślały, że chęć pomagania innym jest zawsze niezwykle ważna, a  teraz w trudnym czasie pandemii ma jeszcze dodatkową wartość .

Ta spontaniczna akcja dowodzi, że młodzi ludzie chętnie niosą pomoc innym, trzeba ich tylko do tego zainspirować i wesprzeć w organizacji działań.

Uczniowie 8b pokazali, iż nie tylko wyglądają jak mikołaje, lecz również potrafią zachować się jak ten oczekiwany przez dzieci mieszkaniec Laponii.

 

image_pdfimage_print