Uczennica koluszkowskiej Jedynki najlepiej w województwie łódzkim zna prawo

Kolejny ogromny sukces osiągnęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach – Magdalena Ćmiel, wygrywając okręgowy etap eliminacji III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie i awansując w ten sposób to etapu centralnego, który odbędzie się 16 maja w Warszawie.

Konkurs ten organizowany jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu „Szkoła bliższa prawu” i przebiega trzyetapowo. Eliminacje szkolne odbyły się w marcu i zadaniem uczniów było rozwiązanie online testu składającego się z 50 pytań. Do dalszego etapu zakwalifikowało się tylko 20 uczniów z całego województwa łódzkiego, a o kolejności miejsc decydował, oprócz poprawności odpowiedzi, również czas wykonania zadania. Już na tym etapie uczniowie koluszkowskiej Jedynki pokazali, iż naprawdę dobrze znają prawo, gdyż do etapu okręgowego awansowało aż sześcioro spośród 18, którzy spróbowali swych sił w tym konkursie. Oprócz Magdy znaleźli się wśród nich: Weronika Jóźwik, Milena Matuszewska, Malwina Wawrzonek, Mateusz Janowski i Bartosz Czuj. „Młodzi prawnicy” z Koluszek pokazali, że są najliczniejszą reprezentacją wyśmienicie przygotowaną merytorycznie. Najpierw musieli rozwiązać test, składający się z 50 pytań. Po ustnej części tego konkursu okazało się, że Magdalena Ćmiel „zna prawo najlepiej”. Już 16 maja Magda zmierzy się ze swoimi rówieśnikami z całej Polski, walczyć będzie o tytuł najlepszej w kraju „młodzieżowej prawniczki”.

Udział w tym konkursie jest jednym z elementów wdrażanej innowacji pedagogicznej „Bliżej prawa”, której autorkami są: pani Sylwia Daszkiewicz, pani Małgorzata Drabik i pani Anna Malecha. Cieszy fakt, iż młodzi ludzie chcą znać prawo.
Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Dąbrowska gratuluje sukcesu uczniom i nauczycielkom.

image_pdfimage_print