„U nas weekend rozpoczyna się już w czwartek”

Od 12 lipca nad zbiornikiem wodnym w Lisowicach rozpocznie się cykl imprez, promujący uruchomienie parku wodnego. Zabawa będzie zaczynać się już w czwartek i trwać do niedzieli. Dlatego też imprezy będą promowane hasłem „U nas weekend rozpoczyna się już w czwartek”. Część z wydarzeń będzie emitowana przez TVP Łódź. Na zadania promocyjne, czyli organizację przeróżnych pikników, festynów czy występy gwiazd, gmina pozyskała znaczne środki unijne.

Budowa infrastruktury

Obecnie wokół zbiornika toczą się prace związane z oczyszczaniem i przygotowywaniem olbrzymiego terenu do wypoczynku. Kładzione jest także fundament pod restaurację, oraz wytyczany jest teren pod parkingi. W tej chwili prowadzone są tylko te prace, które posiadają już pozwolenie na budowę. Wciąż trwa procedowanie decyzji środowiskowej oraz kolejnych pozwoleń i uzgodnień.

Na pierwszy letni sezon z pewnością będzie gotowa plaża, zjeżdżalnia wraz z niecką basenową, tor weekboardowy i park linowy. Od marca gmina będzie szukać najemców do prowadzenia przygotowywanych powyżej atrakcji. Obecnie największym problemem jest ściągnięcie do parku wodnego licencjonowanych ratowników wodnych, których po prostu brakuje na rynku, szczególnie w sezonie letnim. W nadchodzące wakacje do dyspozycji odpoczywających oddane zostaną także kajaki, rowery wodne, boisko do piłki siatkowej, oraz część trasy pieszo-rowerowej.

Jako ciekawostkę dodajmy, że trwają rozmowy z człowiekiem, który na terenie parku wodnego chce uruchomić muzeum rowerów. Pasjonat z Łodzi posiada największą w Polsce kolekcję jednośladów. I w sezonie letnim jest gotowy przenieść wystawę pod Koluszki.

image_pdfimage_print