Trzeci Koluszkowski Orszak Trzech Króli

Mroźna aura oraz śnieg nie wystraszyły uczestników Orszaku Trzech Króli, który już po raz kolejny przeszedł w niedzielę 6 stycznia br. ulicami naszego miasta. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, po której podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach pod kierunkiem pań: M.Zychli i I. Jasiaczek zaprezentowali przedstawienie jasełkowe „Świąteczna Opowieść”. Przedstawienie to wprowadziło wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia oraz w symbolikę pokłonu Mędrców ze Wschodu. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawami przez przyszłych kolędników.
Przy wyjściu z kościoła zostały rozdane przez wolontariuszy papierowe korony, okolicznościowe naklejki i śpiewniki z kolędami. Na czele orszaku niesiona była gwiazda betlejemska, za którą maszerowali ministranci z kolorowymi flagami oraz królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, w których role wcielili się ks. M. Czarnecki, J. Arndt i S. Głowacki. Uroczystemu przemarszowi towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, przerywane refleksjami wyrażanymi przez animatorów pochodu – przedstawicieli organizatorów Orszaku Trzech Króli z Kościoła Domowego, którymi byli p. K. Banaszkiewicz i D. Urbańczyk. W trakcie uroczystego przejścia do stajenki, którą był kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, swoimi refleksjami podzielił się także ks. dziekan Krzysztof Nowak.
Po złożeniu hołdu Świętej Rodzinie przy wsparciu scholii „Armia Pana” wszyscy przybyli odśpiewali wspólnie kilka kolęd a następnie udali się na przyległe tereny świątyni, gdzie mogli poczęstować się gorącą herbatą, przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną i ciepłym bigosem, zorganizowanym przez rodziny Domowego Kościoła oraz wypiekami rodziców dzieci z tamtejszej scholii. Przy rozpalonym nieopodal ognisku uczestnicy Orszaku mogli wspólnie dalej kolędować przy wsparciu p. P. Sasin oraz prowadzonej przez nią „Armii Pana”.
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom ks. kanonikowi K. Nowakowi  oraz w-ce dziekanowi ks. G. Świtalskiemu za wsparcie i pomoc w organizacji Orszaku, ks. wikariuszom obu parafii, Nadleśnictwu Brzeziny za pomoc materialną przy zapewnieniu ciepłego posiłku i drewna na ognisko, piekarni E.P. Olszyńscy za pieczywo, p. A. Lenart za wspaniały bigos, Ochotniczej Straży Pożarnej za zapewnienie ciepłej herbaty, ministrantom i młodzieży z Ruchu Światło-Życie z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP za współudział w organizacji, wspólnotom z parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej za przygotowanie ogniska, Komendzie Powiatowej Policji za ochronę uczestników Orszaku w czasie przemarszu, scholi dziecięcej Armia Pana z parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej za oprawę muzyczną, podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za wystawienie przedstawienia jasełkowego, redakcji Tygodnia w Koluszkach za patronat medialny oraz wszystkim innym osobom, które zaangażowały się w organizację Orszaku Trzech Króli w naszym mieście. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta przyczyniła się do integracji środowiska lokalnego i głębszego przezywania Święta Trzech Króli.

image_pdfimage_print