Trwa tegoroczny nabór na dotację do wymiany pieca węglowego

Przypominamy, że z początkiem stycznia Gmina Koluszki uruchomiła tegoroczny nabór wniosków w ramach programu dofinansowania wymiany pieca węglowego na ekologiczny. Podobnie jak w ubiegłym roku dopłata wynosi do 5 tys. zł. Urząd Miejski w Koluszkach zachęca mieszkańców do składania wniosków (informacje pod numerem tel. 44 725 67 66). Wnioski można składać do 30 czerwca.

W myśl programu, którego celem jest walka o czyste powietrze i likwidacja tzw. „kopciuchów”, każdy nasz mieszkaniec który zdecyduje się na zaprzestanie palenia węglem, otrzyma dofinansowanie na zakup nowego urządzenia na ekologiczne źródło ciepła. W grę wchodzi zarówno przejście na gaz, jak i wyposażenie się w ogrzewanie na bazie kotła na biomasę, pompy ciepła, ogrzewania olejowego lub elektrycznego. Niedozwolone będzie jednak pozostawienie pieca węglowego, jako zapasowego źródła ciepła. Dotacja nie dotyczy również wymiany pieca gazowego na nowszy model. Zwrot pieniędzy nastąpi po realizacji inwestycji i okazaniu dokumentów potwierdzających poniesienie kosztów.

W ubiegłym roku z programu skorzystało 144 właścicieli nieruchomości. A zatem tyle zadymionych kominów zniknęło z naszych ulic. Dodajmy, że na terenie gminy rozmieszczonych jest kilka czujników, które badają jakość powietrza. Aby odczytać dane należy wejść na stronę www.koluszki.pl (zakładka: Jakość powietrza w Gminie Koluszki). Monitor z odczytami z czujników zainstalowany został także w Urzędzie Miejskim w Koluszkach, naprzeciw drzwi wejściowych.

image_pdfimage_print