Trenerzy Anilany Łódź w SP2 w Koluszkach

Trenerzy Anilany Łódź w SP2 w Koluszkach

W 2007 roku  polska reprezentacja piłki ręcznej  wywalczyła wicemistrzostwo świata w Niemczech, a dwa lata później w Chorwacji zajęła trzecie miejsce.  Sukces ten  wzbudził wówczas wśród uczniów duże zainteresowanie niezbyt popularną piłką ręczną. Wykorzystując pozytywną fale zainteresowań ,  możliwość korzystania z hali sportowej i oddanego do użytku w 2009 r obok hali boiska ,,Skrzydlik,, rozpoczęła się nowa  historia piłki ręcznej w SP nr2. Równolegle do powstających boisk Orlików , powstawały Orlikowe Ligi Mistrzów, które dawały możliwość uczestnictwa w rozgrywkach sportowych dużej liczbie uczestników. Dzisiaj piłka ręczna jest niezwykle popularną i lubianą formą aktywności wśród uczniów.

Corocznie reprezentacje chłopców i dziewcząt SP nr2 uczestniczą w rozgrywkach Łódzkie gra w ręczną.

Nic tak nie motywuje jak trening z najlepszymi. Takie było przesłanie spotkania z trenerami Klubu Sportowego Anilana Adamem Jędraszczykiem i Robertem Soborem, które  odbyło się w styczniu w hali OSiR w Koluszkach. Zespół trenera A. Jędraszczyka wywalczył Mistrzostwo Polski i reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata Młodzieży Szkolnej w Katarze.

Podczas treningu uczniowie z klas VI-VII mieli możliwość odpoczynku od swoich nauczycielek wychowania fizycznego, a trenerzy poznali  uczniów Koluszkowskiej  Dwójki , których umiejętności ocenili bardzo wysoko i zaprosili na otwarte treningi w hali sportowej klubu sportowego Anilany.

Mamy nadzieję, że trening będzie kolejną zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Nauczyciele WF SP 2 W Koluszkach

image_pdfimage_print