Transport do punktów szczepień

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, istnieje konieczność zapewnienia transportu do punktów szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc.

W celu ułatwienia dostępu do punktów szczepień dla osób ze szczególnymi potrzebami Urząd Miejski w Koluszkach podaje dedykowany numer telefonu 44 725 67 14, 509 824 614 działający w godzinach pracy tut. urzędu tj.

Poniedziałek, środa, czwartek  8.00 – 16.00

Wtorek 8.00 – 17.00

Piątek 8.00 – 15.00

pod którym mogą się zgłaszać osoby:

  • Posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;

 

  • Mający trudności z dostępem do punku szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Jeżeli osoba spełnia powyższe kryteria i chciałaby skorzystać z opcji dowozu do punktu szczepień powinna się skontaktować z tutejszym urzędem pod wskazanym wyżej  numerem telefonu po otrzymaniu informacji o dacie, godzinie i miejscu wykonywania szczepienia w celu umówienia transportu z gminy.

Dowożenie będą wykonywały jednostki OSP z Koluszek, Będzelina i Długiego, oraz   służbowy samochód Urzędu Miejskiego w Koluszkach.

Informacje na temat szczepień przydatnych dla pacjentów znajdują się na stronie: www.gov.pl Portal Gov.pl  – Szczepienie przeciwko COVID-19.

image_pdfimage_print