Terminy egzaminów

Rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Przedłużone zostało zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach do 24 maja br. Wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków. W najbliższym czasie rząd ma przedstawić decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

 

Egzamin maturalny

Termin: 8-29 czerwca br.

W tym roku nie będzie ustnego egzaminu maturalnego. Dodatkowy egzamin maturalny powinien odbyć się na początku lipca br. Wyniki matury mają być podane do ok. 11 sierpnia br. Osoby, które chciałyby poprawiać egzamin maturalny, mogłyby to zrobić na początku września.

 

Egzamin ósmoklasisty

Termin: 16-18 czerwca br.

Egzamin ósmoklasisty ma być sprawdzony do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich.

 

Egzamin zawodowy i potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

Formuła (podstawa programowa) 2012 i 2017: 22 czerwca – 9 lipca br.

Formuła (podstawa programowa) 2019: 17-28 sierpnia br.

 

Przedłużenie zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków

Termin: 24 maja br.

Do tego czasu uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej.

 

 

Ograniczenie działalności na uczelniach

Termin: 24 maja br.

 

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek zaznaczył, że w związku z nowymi terminami egzaminów maturalnych modyfikacji ulegnie proces rekrutacji do szkół wyższych. „Podtrzymana jest zasada, że matury są wyznacznikiem jakościowym w rekrutacji na studia” – podkreślił minister. Jak dodał, możliwe jest, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie.

(info: www.gov.pl)

image_pdfimage_print