Teatry Profilaktyczne w MOK

W Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach, w ostatni poniedziałek odbyła się dedykowana mieszkańcom naszej gminy, prezentacja przedstawień, które brały udział w tegorocznym VI Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych w Różycy. Przypomnijmy, że tegorocznym zwycięzcą została grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Różycy, zaraz za nią znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Długiem. Szkoła ta zabrała ze sobą dodatkowo jeszcze jeden puchar, dla najlepszego aktora, którym został Damian Kołtun.

Przegląd Teatrów Profilaktycznych odbywający się od kilku lat w Szkole Podstawowej w Różycy podejmuje ważne i trudne tematy życia codziennego, szkolnego i relacji między młodym pokoleniem a światem dorosłych. Tematem VI Gminnego Przeglądu Teatrów Profilaktycznych w Różycy były słowa: „Dziwny jest ten świat-stop mowie nienawiści”.

Z roku na rok poziom gry aktorskiej wzrasta, co może potwierdzić każdy oglądający przedstawienia. Grę młodych artystów oceniało jury,  w składzie którego tradycyjnie od lat zasiada sam mistrz polskich scen i aktor filmowy, Marek Siudym.

image_pdfimage_print