Te inwestycje przesuną się w czasie

 

Urząd Marszałkowski nie przyznał naszej gminie dofinansowania na przebudowę wielofunkcyjnego boiska na osiedlu Łódzkim w Koluszkach. Samorząd starał się o dotację w wysokości 100 tys. zł. Pieniądze miały posłużyć m.in do wymiany nawierzchni na tartanową oraz montaż piłkochwytów.

Na budowę muszą także poczekać zaplanowane place zabaw w Kaletniku, przy Przedszkolu nr 1 przy ul. Budowlanych w Koluszkach oraz przy Przedszkolu w Gałkowie Dużym. Ponieważ obecne obostrzenia epidemiczne zakazują korzystania z tego rodzaju miejsc, a ze względu na spadek dochodów gminy, pieniądze budżetowe są obecnie na wagę złota, w ramach oszczędności gmina postanowiła unieważnić przetargi i przesunąć realizację inwestycji na okres po wygaśnięciu epidemii. Dodajmy, że za miesiąc kwiecień nasz samorząd otrzymał o 1 mln mniej środków z tytułu udziału w podatku PIT, co przekłada się na ubytek w wysokości aż 40 proc.

Ostatnią z inwestycji, która również musi poczekać, jest planowana przebudowa boiska przy Zespole Szkół przy ul. Budowlanych w Koluszkach. Na powyższe przedsięwzięcie Urząd Marszałkowski również nie przyznał dotacji, tym razem powiatowi łódzkiemu wschodniemu.

image_pdfimage_print