TBS chce budować kolejny blok

W połowie 2011 roku na osiedlu przy ul. Sikorskiego w Koluszkach stanął nowy budynek wielorodzinny, wybudowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Spółka z o.o. Docelowo przy powyższej ulicy miały stanąć dwa bloki, jednak inwestor wycofał się z wcześniejszych planów.

Po pierwsze nieco przeszacowane zostało zapotrzebowanie na tego rodzaju mieszkania. Wiemy, że wielu osobom nie pasowały warunki, które nie do końca precyzowały cenę po jakiej będzie można ostatecznie wykupić mieszkania na własność. Ostatecznie, ostatnie z 16 mieszkań udało się zasiedlić dopiero w maju 2018 r., a zatem po 7 latach od wybudowania budynku. Kolejnym czynnikiem, który powstrzymał TBS w Zgierzu od budowania drugiego bloku, były zmiany które zaszły w przepisach o finansowaniu tego rodzaju inwestycji. – W 2009 r. został zlikwidowany Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, podczas gdy zgodnie z treścią powołanej umowy o współpracy, mająca powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, miała być finansowana przy udziale środków pochodzących właśnie z tego Fundusz – wyjaśnia przedstawiciel TBS w Zgierzu.

Jednakże w ostatnich miesiącach, w związku ze wzmożonym zainteresowaniem zasobem mieszkaniowym na terenie Gminy Koluszki (inwestor informuje o licznych zapytaniach o wolne lokale), Zarząd Spółki podjął decyzję o wznowieniu inwestycji na działce przy ul. Sikorskiego. Rozpoczęcie prac związanych z inwestycją przewiduje się na lata 2019-2020.

Przypomnijmy, że to już nie pierwszy developer, który na fali zapotrzebowania na rynku mieszkaniowym, postanowił zainwestować w Koluszkach. We wrześniu powinien zakończyć się przetarg na sprzedaż działki pod budownictwo wielorodzinne pomiędzy ul. Sikorskiego a ul. Partyzantów. O znalezienie chętnego inwestora gmina nie powinna się raczej martwić, bowiem zainteresowanie zakupem powyższych działek jest spore.

image_pdfimage_print