Taniec sportowy - STEP DANCE na podium


3 marca bieżącego roku w miejscowości Popień Głowieński k/Głowna odbył się Ogólnopolski Turniej Sportowego Tańca Towarzyskiego. Startowało w nim ponad 160 par i tancerzy z całej Polski. Tancerze podzieleni na grupy wiekowe rywalizowali w poszczególnych klasach tanecznych. Najmłodsi uczestnicy zawodów mieli zaledwie 5 lat, zaś w grupie seniorów były pary w wieku 50-60 lat. Nasze miasto jak zwykle reprezentowali tancerze z Klubu Tanecznego STEP DANCE. Warto dodać, iż zawody rozgrywane są zgodnie z zasadami rywalizacji sportowej POLSKIEGO TOWARZYSTWA TANECZNEGO, do którego należy również szkoła tańca STEP DANCE.

W jednej z najmłodszych kategorii 8-9 lat znakomicie zaprezentowały się nasze najmłodsze pary taneczne. A były to dla nich dopiero pierwsze zawody ogólnopolskie. Wyniki: WIKTOR BARTOSIEWICZ i NATASZA BĄCZYŃSKA – I miejsce,  ADAM KONKA i OLIWIA KOTECKA – I miejsce, KAROL CIEŚLIK i HANIA DEREDAS – II miejsce.

Pierwszy turniej w nowej klasie tanecznej „C” w kategorii powyżej 15 lat zaliczyli również MICHAŁ KRZEMIŃSKI i WERONIKA STAROŃ, plasując się na znakomitym III miejscu w tańcach latynoamerykańskich.

Trener Krzysztof Wegwert miał jeszcze jednych podopiecznych, którzy trenują w Koluszkach w naszym klubie, ale reprezentują łódzki klub. W kategorii 14-15 lat w tańcach latynoamerykański II miejsce wywalczyli MACIEJ JANASZCZYK i WIKTORIA SOPATA.

Miłym akcentem turnieju był również fakt, iż w komisji sędziowskiej pracowała była reprezentantka szkoły tańca STEP DANCE pani Katarzyna Fiszer. Pani Kasia kilka lat temu ze swoim mężem trenowała pod okiem Krzysztofa Wegwerta, m.in. zdobywając Akademickie Wicemistrzostwo Polski i finał Akademickich Mistrzostw Europy.