Szczypiorniści z ,,Jedynki” Mistrzem Województwa Łódzkiego

W dniu 31 maja 2016 roku w Łodzi odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej ,,Szczypiorniak na Orlikach 2016” rozgrywane w ramach projektu: „Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom”. Celem turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci i nauczycieli  szkół podstawowych, promowanie gry w piłkę ręczną na boiskach ORLIK.W drodze do finału wojewódzkiego nasza reprezentacja zwyciężyła w eliminacjach powiatowych oraz regionalnych (półfinały wojewódzkie).W  Mistrzostwach spotkały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych naszego województwa: Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach, SP nr 149 w Łodzi, SP nr 70 w Łodzi, SP nr 202 w Łodzi (Mistrzowie Polski), SP w Wieluniu, SP w Parzęczewie, SP Klonowa oraz  SP w Piotrkowie Trybunalskim. Przeciwnicy byli bardzo wymagający. Osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Tylko komplet wygranych w rozgrywkach grupowych zapewniał walkę o tytuł. Nasz zespół z grupy wyszedł z kompletem zwycięstw na pierwszym miejscu. W finale zagraliśmy z Mistrzami Polski – SP nr 202 w Łodzi, wygrywając całe spotkanie 9:8.

 Niezwykle miło jest mi poinformować, że złoty medal i tytuł MISTRZA WOJEWÓDZTWA oraz awans do FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO w piłce ręcznej zdobyła SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 w Koluszkach. Mistrzowska drużyna, której opiekunami są: p. Beata Starosta i p. Dariusz Borkowski wystąpiła w składzie: Adrian Borkowski, Hubert Lenart, Jakub Lipiński, Franciszek Kowalski, Brtosz Rzesiewski, Wojciech Frączkowski, Jakub Ziętara, Kacper Biniek, Mateusz Dziąg, Michał Grobelny, Damian Machciński, Wiktor Orłowski, Damian Suligorski.

W tym roku szkolnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyli  tytuł mistrza województwa już drugi raz.  Jest on dla nas tym cenniejszy, że nasza drużyna bez uczniów grających w klubach, była w stanie pokonać szkoły specjalizujące się w tej dyscyplinie sportu.

Wielkie podziękowania za włożony wysiłek i uzyskany wynik dla naszych zawodników i rodziców którzy wspierali i wierzyli w sukces swoich dzieci. Brawo chłopcy !!! Życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim

image_pdfimage_print