SuperDrob zatrudnił już kilkadziesiąt osób

Około 50 osób z Gminy Koluszki znalazło zatrudnienie w przedsiębiorstwie SuperDrob S.A., które za dwa lata uruchomi produkcję drobiu w koluszkowskiej strefie ekonomicznej. Obecnie zatrudnieni pracują w łódzkim oddziale firmy. Spośród nich 20 osób otrzymało już umowę na stałe i przygotowuje się do podjęcia pracy w nowym zakładzie, który powstanie w Koluszkach najprawdopodobniej na wiosnę 2017 r.

W biurze promocji i obsługi inwestora Urzędu Miejskiego w Koluszkach wciąż przyjmowane są CV od kolejnych potencjalnych kandydatów do pracy w zakładzie przetwórstwa drobiu. Ogółem złożono już ponad 200 podań o pracę. Spośród nich co jakiś czas SuperDrob wybiera kolejną grupę nowych pracowników, zapraszając na spotkania rekrutacyjne. Ostatnie z nich odbyło się w miniony piątek.
Znamy już również kilka szczegółów w zakresie przyszłej inwestycji w Koluszkach. Na terenie zakładu powstanie chłodnia wysokiego składowania, która będzie miała aż 18 metrów wysokości. W celu spełnienia najwyższych norm środowiskowych, zakład będzie dysponował również własną oczyszczalnią ścieków, która rozpościerała się będzie na powierzchni ok. 2,5 ha.
Ogółem planowanych jest do zatrudnienia 800 osób. Ok. 650 na umowę o pracę, kolejne 150 osób w różnych formach pośrednich (umowy zlecenia, kooperacja). Na swojej stronie internetowej firma zamieściła także informację, że w ramach jej działalności stworzony zostanie rynek lokalnych podmiotów gospodarczych kooperujących w dziedzinie rolno-spożywczej i transportowej. Dla przykładu lokalne firmy transportowe do zagospodarowania otrzymają ok. 0,5 tysiąca kursów na miesiąc.
Zgodnie z harmonogramem w listopadzie 2015 r. SuperDrob powinien otrzymać pozwolenie na budowę. Rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy zakładu. Pełną zdolność produkcyjną zakład ma uzyskać na wiosnę 2017 r. Być może jeszcze w tym roku będziemy mogli przekonać się również o walorach smakowych produktów, które wytwarzał będzie w Koluszkach SuperDrob. Zakład zainteresowany jest bowiem uruchomieniem na terenie naszego miasta sklepiku ze swoimi wyrobami.

image_pdfimage_print