Spotkanie wigilijne połączone z otwarciem sali edukacyjnej dla dzieci

18 grudnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach miały miejsce dwie uroczystości a mianowicie uroczysta wigilia stanu osobowego komendy oraz otwarcie sali edukacyjnej dla dzieci.

Sala edukacyjna powstała w ramach dofinansowania ze środków pochodzących z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia. Celem realizacji tego przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń i umiejętności zachowania się w przypadku ich wystąpienia.

Prace remontowo/ budowlane oraz wyposażenie w pomoce dydaktyczne aby uczyć przez zabawę w głównej mierze wykonane zostały przez strażaków w czasie wolnym od służby. Sala edukacyjna składa z dwóch pomieszczeń:

  • sali głównej wyposażonej w sprzęt multimedialny, mini wóz strażacki i ześlizg oraz pomoce dydaktyczne do nauki pierwszej pomocy i umiejętności korzystania z numerów alarmowych,
  • sali przypominającej wyposażeniem typowe mieszkanie (terma gazowa, kuchnia gazowa, czujki), gdzie będzie można dowiedzieć się o zagrożeniach jakie mogą wystąpić w naszych domach oraz obiektach wyposażonej także w system zadymienia, sygnalizacji pożarowej, gorące drzwi, dźwiękowy system ostrzegania.

Następnie wszyscy przeszli na salę gdzie Drużyna Starszoharcerska im. Jana Pawła II z Koluszek przekazała strażakom betlejemskie światełko. Zaproszeni goście oraz załoga Komendy zasiedli do uroczystej kolacji wigilijnej śpiewając kolędy.

Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze a przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Koluszkach nie chciały wracać do domu.

image_pdfimage_print