Społeczna akcja sprzątania lasu Gałkowskiego

10 kwietnia, wczesna wiosna. Śmieci na poboczach, rowach i lasach jak co roku o tej porze mocno kłują w oczy… Większość odwraca wzrok, oczekując jak młoda trawa i liście zakryją ten przykry widok. Mieszkańcy Gałkówka i okolic wybrali jednak inną drogę! Zorganizowano akcję, której celem było wysprzątanie Gałkowskiego lasu z efektów bezmyślności człowieka – śmieci. W krótkim czasie plakat reklamujący akcję obiegł lokalne media i grupy na Facebooku, a odzew chcących pomóc był imponujący. Udało się zmobilizować ogromną liczbę osób, a efekt ich pracy jest widoczny na poniższych zdjęciach – DZIĘKUJEMY WAM !

Szczególne podziękowania należą się:

– Katarzynie Bonio, Piotrowi Antosiak i Dawidowi Zawada – pomysłodawcy i organizatorzy akcji. Mieszkańcy Gałkówka są z Was dumni

– Monice Wysokińskiej, Jolancie Mielczarek i Beacie Sobierajskiej – nasi sponsorzy. Dobrze, że Was mamy

– Piotrowi Zawadzkiemu – jeszcze dziś zwoził wypełnione worki z lasu. Ogromne brawa

– OSP Gałków Duży – jak zawsze byliście na miejscu !

– Agnieszce Przewoźniak – sołtysowi, który aktywnie wspierał tę inicjatywę

– Gminie Koluszki, a zwłaszcza Mateuszowi Karwowskiemu nie zawiedliście, 3 rok z rzędu wspieracie nas i pomagacie z wywozem śmieci.

Dziękujemy również rodzicom, którzy od najmłodszych lat przekazują eko wartości swoim pociechom – serce się raduje!

Wyrazy wdzięczności dla przyjezdnych z Łodzi, Andrespola, Koluszek, Justynowa i okolic – Wasza pomoc była nieoceniona.

Gorąco dziękujemy również tym, którzy nie mogli się pojawić na miejscu – ciepłe słowa i komentarze pełne wsparcia nadal od Was docierają.

Brawa również za rozwagę i odpowiedzialność! Obostrzenia w tym roku nam nie pomagały… Dzięki temu, że podzieliliście się na małe grupy i rozeszliście w różne strony lasu, cała akcja była bardzo bezpieczna.

Z góry przepraszamy, jeśli nie wymieniliśmy wszystkich, którzy nam pomogli, niech będzie usprawiedliwieniem, że było Was naprawdę dużo!

Organizatorzy akcji sprzątania lasu Gałkowskiego

image_pdfimage_print