Podczas gminnej spartakiady podpisano umowę na stworzenie projektu przebudowy koluszkowskiego stadionu

W trakcie tegorocznej Gminnej Spartakiady Dzieci i Młodzieży, która zorganizowana została na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koluszkach, Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat podpisał umowę z wykonawcą, który stworzy projekt przebudowy kompleksu sportowego przy ul. Zagajnikowej w Koluszkach. Zadania tego podejmie się firma PRIMTECH Szymon Kita, z Tarnowskich Gór.

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu w dwu wariantach. Najważniejsza zmiana ma dokonać się w kontekście głównego boiska do piłki nożnej. Obiekt wraz z płytą boiska ma zostać całkowicie przebudowany. W projekcie uwzględniona ma zostać budowa nowych trybun, oświetlenia, nagłośnienia oraz systemu nawodnienia i drenażu spełniającego wymogi licencyjne PZPN dla rozgrywek minimum III ligi.

Wokół głównego boiska ma pojawić się bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni tartanowej wraz z innymi obiektami lekkoatletycznymi, oraz boisko treningowe o nawierzchni naturalnej lub sztucznej wraz z oświetleniem i ewentualnym zadaszeniem pneumatycznym.

Projekt ma obejmować także budowę budynku szatniowego lub modernizację istniejącego do obsługi boiska Orlik, oraz budowę kortu tenisowego i obiektów rekreacyjnych (np. siłownia zewnętrzna, strefa street workout itp.).

Teren całego kompleksu sportowego ma oczywiście zostać odpowiednio przeprojektowany pod względem logistyczno-komunikacyjnym. Mają pojawić się nowe ciągi komunikacyjne, miejsca parkingowe (także w pasach drogowych bezpośrednio przyległych do obiektu: ul. Żwirki, Traugutta, Polna, Zagajnikowa), nowe ogrodzenie oraz oświetlenie terenu wraz z monitoringiem. W nowy sposób mają zostać także zagospodarowane tereny zielone.

Do współpracy przy pracach projektowych, Urząd Miejski w Koluszkach zaprosił wszystkie podmioty sportowe korzystające z obiektów przy ul. Zagajnikowej.

Projekt ma zostać ukończony do marca 2023 r. Równolegle gmina aktywnie szuka środków finansowych na realizację tego zadania w przyszłości.

 

image_pdfimage_print