Ślubowanie pierwszaków w Będzelinie

W środę, 17 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy w Będzelinie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1.

Uczniowie przygotowani przez swoją wychowawczynię Beatę Kartasińską, w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, starszych koleżanek i kolegów powiedzieli, czego nauczyli się przez dwa miesiące w szkole.

W recytowanych wierszach przedstawili zasady ruchu drogowego, piękno swojej ojczyzny, obowiązki i prawa ucznia. Wykazali się również znajomością ,, Katechizmu polskiego dziecka”.

Ich wspaniały występ, wzbogacony różnymi piosenkami, został nagrodzony gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Zapewniali sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu, Pani Dyrektor Agnieszka Ścieszko pasowała dzieci na uczniów klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Będzelinie. Następnie dzieci klasy 1 uroczyście powitały sztandar szkoły  oraz otrzymały swój pierwszy dokument – legitymację.

W tym ważnym dla pierwszaków dniu nie zabrakło wielu ciepłych słów skierowanych do nich przez zaproszonych gości: Pana Burmistrza Waldemara Chałata, Ks. Kanonika Eugeniusza Kacperskiego, Dyrekcję Szkoły, Rodziców oraz starszych kolegów i koleżanki.

Na zakończenie spotkania odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wychowawczyni klasy 1 wraz z uczniami składa serdeczne podziękowania, wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby dzień 17 października 2018 r. na długo pozostał w pamięci pierwszoklasistów. W szczególności dziękuję rodzicom uczniów swojej klasy.

image_pdfimage_print