Siatkarze zagrali dla Darka

W miniony weekend kilkudziesięciu fanów piłki siatkowej zebrało się na hali sportowej OSiR w Koluszkach, by rozegrać turniej charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy dla Darka Smolarka. Darek w czerwcu 2017 doznał paraliżu na skutek wylewu krwi do mózgu i wymaga niezbędnej rehabilitacji. Co ciekawe z inicjatywą organizacji turnieju wyszły obce osoby. Tym większe było zaskoczenie, a przede wszystkim radość wśród osób związanych z Darkiem.

– Z zamiarem zorganizowania charytatywnego turnieju nosiłam się już od dłuższego czasu. Dla mnie jest to o tyle naturalne, że w piłkę siatkową gram amatorsko od wielu lat. Znam wielu zawodników, wiedziałam zatem, że nie będzie większego problemu ze znalezieniem chętnych drużyn. Sprawa nabrała tempa, gdy przypadkiem w sklepie natknęłam się na ulotkę z prośbą o przekazanie 1 % na rehabilitację Darka. Wtedy już wiedziałam, że to jest właśnie ten moment i ta osoba – wyjaśnia Aleksandra Nyk, pomysłodawczyni i organizatorka turnieju charytatywnego.

Chętnych do włączenia się w akcję było tak dużo, że ostatecznie w turnieju wystartowało siedem drużyn siatkarskich, w tym trzy z Łodzi. Byli wśród nich zarówno zaprawieni w bojach siatkarze amatorzy, uczestniczący w rozgrywkach łódzkiej ligi, jak również osoby traktujące siatkówkę jako grę rekreacyjną. Liczył się bowiem przecież nie wynik, a cel. Swoją drużynę z burmistrzem Koluszek jako kapitanem, wystawił również Urząd Miejski w Koluszkach.

Turniej ostatecznie wygrała drużyna reprezentująca firmę Kolrex z Koluszek. Drugie miejsce zajęła drużyna Urzędu Miejskiego w składzie: Waldemar Chałat, Aleksandra Nyk, Małgorzata Jagiełło, Tomek Stachlewski, Michał Nowak, Anna Gajewska, Andrzej Kaźmierczak. Na trzecim uplasował się zespół z Łodzi pod nazwą Centinet.

Nie mniejszą atrakcją od samej gry, była poprowadzona przez radnego Antoniego Tomczyka licytacja niezwykle cennych siatkarskich gadżetów, w postaci: piłki z podpisami siatkarzy SKRY Bełchatów – obecnego Mistrza Polski (wylicytowana na kwotę 1200 zł), piłki z podpisem mistrzyni Europy z 2003 r. siatkarki Małgorzaty Niemczyk (300 zł), koszulki z podpisem zawodników klubu Łódź Widzew (rekordowa kwota 2 000 zł), koszulki i zdjęć z autografami siatkarek z ŁKS (łączna wylicytowana kwota 370 zł), oraz srebrnej monety z wizerunkiem Św. Jana Pawła II (300 zł).

Z kolei do internetu przeniesiona została licytacja specjalnego podarunku od prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej: jedynego w swoim rodzaju album o budowie i rewitalizacji Dworca Łódź Fabryczna wraz ze zdjęciami, okularami 3D i makietą.

Łącznie w trakcie turnieju poprzez wpisowe od zawodników, licytację i zbiórkę do puszek, zebrano 8 354,43 zł.

Dodajmy, że imprezę urozmaicił pokaz taneczny dziewczyn ze studia tańca „Fame” pani Kamili Marczuk-Włodarskiej. Zorganizowany został również kącik plastyczny dla dzieci.

image_pdfimage_print